Duga Uvala

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Duga Uvala, dovolená v pohádkové zátočině

Nevelké letovisko Duga Uvala, nejjižnější lokalita tzv. Kvarnerské riviéry, se ukrývá u konce nádherné zátoky Vinjole na jihovýchodním pobřeží Istrie. Přímo naproti němu se v Jaderském moři táhne populární ostrov Cres. Významná města Medulin a Pula (s mezinárodním letištěm Zračna luka Pula a blízkou dálnicí A9) se nacházejí jenom 20 kilometrů jihozápadně.

Koupání a další vodní radovánky v Duga Uvala

Moderní, zároveň útulný resort Duga Uvala byl vybudován v roce 1991. Poskytuje celou řadu lákadel k prožití příjemné celorodinné dovolené v čele s pěknými plážemi, vodními sporty a možnostmi nenáročných procházek i celodenních výletů za poznáním. Okolní krajina je plná panenských borovicových hájů, olivových alejí a vinic.

Rekreační středisko Duga Uvala se pyšní několika mámivými oblázkovými plážemi, které se zakusují do kamenitých břehů zátočiny Vinjole. Lemují je zdejší typické piniové porosty a přístup k nim je často možný pouze po úzkých pěšinách. Hlavní pláž přímo v letovisku má délku asi 100 metrů. Jadranské vody jsou tady vhodné k potápění, windsurfingu, rybolovu a dalším aktivitám.

Další rekreační střediska poblíž Duga Uvaly

Jak si užít pobyt v Duga Uvala

Duga-Uvala.jpgTuristické vybavení v Duga Uvala závisí na nabídce jednotlivých ubytovacích zařízení. Toužíte-li po větších nákupech, vydejte se do hlavního správního centra Puly, kde navíc uvidíte jedinečné antické památky. Za návštěvu však stojí i pitoreskní rurální vísky jako Petrušku, Šegotiči či Kavran, vyzkoušet lze též treky po útesech s výhledy na báječný Jadran. Daleko do není ani do starověkého archeologického naleziště Nesacticum.

Jaké další atrakce vám na Istrii nesmí uniknout:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Duga Uvala

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.