Pláže dělají koupání na Istrii nezapomenutelné

Istrijské pobřeží, dlouhé asi 400 kilometrů, je i díky Limskému fjordu a zálivu Raški velice členité. V Chorvatsku začíná mysem Savudrija nedaleko obce stejného jména, prvním významným letoviskem na severu je Umag, dále se táhne přes Novigrad, Poreč a Rovinj až ke svému nejjižnějšímu bodu u Puly. Svého severovýchodního konce v Kvarnerském zálivu dosahuje mezi městečky Opatija a Kastav.

Istrie-Plaze-Istrie-u-Rabacu.jpg

Typické tady jsou oblasti osázené desítkami kilometrů pláží, kde ani metr prostoru nepřijde vniveč, a dlouhé, skalnaté, liduprázdné úseky pobřeží ideální pro pravověrné romantiky a dobrodruhy. Převažují oblázkové pláže, z nichž se řada honosí Modrou vlajkou, známkou té nejvyšší kvality.

Pláže Poreč

O rozmanitosti zdejších pláží svědčí různé typy povrchů, se kterými se můžete setkat: písek, kamínky, kameny, tráva. Nechybí terasy a plošiny k opalování, dětské klouzačky a dostatek občerstvovacích provozů. K nejlepším se řadí Městská pláž Gradsko kupalište, Modrá laguna, Oliva, Brulo, Špadiči-Materada či naturistická Ulika.

Pláže Pula

Oblast jižně od Puly doslova překypuje menšími, roztomilými plážemi pro celou rodinu. Důkazem budiž kamínkové pláže Radovica a Pinižula na západě poloostrova Kamenjak nedaleko Premantury, pláž Havajka pod pevností San Giovanni u Banjole či kamenitá plaža Svjetionik svižně klesající do čisté vody ideální ke šnorchlování. Vyhlášená je i písečná pláž Bijeca v Medulinu, pláž Barbariga kousek od Fažany a přímo u istrijské metropole lákají rekreanty pláže Ambrela, Brioni a Histria oceněné Modrou vlajkou.

Istrie2-plaze-Nejkrasnejsi-plaze-Istrie.jpg

Pláže Rabac

Členité břehy Jadranu zde poskytují celou řadu romantických zátočin s malými, klidnými plážemi jako Girandella, Lanterna a St. Andrea. Největší pláž v hlavní zátoce Maslinica se řadí k nejrozměrnějším na Istrii. Vyniká rozsáhlým servisem, zároveň je třeba mít na paměti, že lemuje obří hotelový komplex se stovkami hostů. Děti se tady vyřádí na nafukovacích atrakcích a na dětském hřišti, na sportovce čekají např. tenisové kurty a všichni mohou využít rozmanitých gastronomických zařízení, hygienického zázemí či lehátek se slunečníky.

Pláže Umag

Většina zdejších pláží je oblázková, pomalu se svažuje do vody a disponuje slušným servisem i doplňkovým vybavením. Výjimkou nejsou umělé zátočiny s navezeným pískem ani nudistické zóny. K vyhlášeným plážím patří čistá a krásná Sol Polynesia v Katoro, Kanova a Laguna Stella Maris.