Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Rabac, dovolená plná nicnedělání na Istrii

Jedním z nejoblíbenějších letovisek Istrijského poloostrova je městečko Rabac. Ukrývá se v nevelké zátoce na východním pobřeží Istrie, přesně naproti největšímu chorvatskému ostrovu Cres. Z Rabacu je to kousek do střediskového Labinu, po hlavní silnici se za necelou hodinku dostanete na okraj Rijeky.

Vyberte si z moře míst k odpočinku

Rabac se nachází v hornaté části Istrie, kde srázy na pobřeží prudce padají do Jaderského moře, proto počítejte s častou chůzí do kopce. Letovisko však doslova hraje bohatým turistickým ruchem a hodí se především pro rodiny s dětmi, které zde najdou pestrou zábavu. V členitém pobřeží však objeví své místo i romanticky založené páry a vůbec všichni, kdo touží po klidu a soukromí.

Hlavní rabacká pláž Maslinica se chlubí velkou plochou, vždyť na délku měří téměř půl kilometru a na šířku často až 40 metrů. Je pokryta oblázky, pomalu se noří do vody a nabízí veškerý myslitelný servis včetně sprch, toalet, restaurace, tobogánu a služeb plavčíka. Druhá pláž se táhne na východě letoviska od hotelu Valamar Sanfior a při vstupu do moře musíte překonat členitý pás kamení. Pro dobrodruhy jako dělané!

Další rekreační střediska poblíž Rabacu

Nezapomenutelné zážitky z Istrie

Rabac.jpg

Rabac, jak se na vyhlášené letovisko sluší a patří, disponuje kompletní turistickou výbavou v podobě restaurací, kaváren a cukráren, obchůdků a prodejců suvenýrů. V případě potřeby můžete využít lékárnu, minimarket s potravinami i bankomat. Zvláště v areálech větších hotelů jsou vybudovány sportovní zařízení, pestrá je též nabídka vodních aktivit na plážích.

Vyzkoušejte některé z mnoha atrakcí Rabacu a okolí:

  • plavbu na divoké pobřeží ostrova Cres,
  • výpravu do národního parku Brijuni,
  • památky města Pula v čele se starověkým amfiteátrem,
  • výlety do kopců pohoří Učka.

Zobrazit podrobné informace