Podrobné informace

  • 26 °C červenec / srpen *
  • 25 °C červenec / srpen *
  • /

* průměrné teploty

Aitutaki, dovolená s královnou krásy Pacifiku

Nádherné počasí po celý rok, vzrostlé palmy na sněhobílých plážích, laguny plné života i stále se usmívající obyvatelé. Už to by k prožití výjimečné exotické dovolené v Tichomoří bohatě stačilo nejen novomanželům, kteří sem přijíždějí trávit líbánky. Ostrov Aitutaki toho ovšem nabízí mnohem více. Se svými 15 přilehlými ostrůvky (motu) je druhým nejoblíbenějším cílem turistů hned po Rarotonze, na kterou doletíte s Air Rarotonga asi za 50 minut.

Úchvatné pláže na Aitutaki

Podle legend Aitutaki osídlili už v 9. století námořníci z Polynésie. Vyprávění o slavném mořeplavci Ru z Avaiki uslyšíte od všech průvodců, kteří vás také s radostí zavedou na posvátná místa „marae“, specifická formacemi sopečných balvanů. Přírodní krásy Aitutaki budete mít jako na dlani z nejvyššího bodu Maunga Pu (124 m n. m.).

Tyrkysová laguna obklopující Aitutaki patří svou krásou světově k nejunikátnějším. Na hlavním ostrově je nejpopulárnější pláží O'otu Beach. Z vedlejších ostrůvků vynikají pláže na Tapuaetai (tzv. One Foot Island), které se pravidelně označuje za jedno z nejkrásnějších míst na planetě. Jedná se o skutečný ráj na zemi a spolu s okolními ostrůvky byl v roce 2006 lokací pro natáčení reality show Survivor („Kdo přežije“).

Co dělat na Aitutaki

Obyvatelé Aitutaki jsou laskaví, štědří, pohostinní a okouzlující lidé temperamentní nátury, což se promítá i do zábavní nabídky ostrova. Víska Vaipae se dokonce díky působivým tradičním tanečním a hudebním vystoupením s bubny označuje za „Hollywood“. Nabídka restaurací není sice tak pestrá jako na Rarotonze, kvalitativně je ale plně srovnatelná a naprosto vyhovující i náročnějším strávníkům.

Laguna Aitutaki poskytuje ideální podmínky pro rybaření, plavání, šnorchlování a vodní sporty (kajaky a kánoe). Plavby po ostrůvcích zajišťují výletní lodě s kompletním servisem včetně občerstvení. Golfisté ocení moderní golfové hřiště Aitutaki Golf Club. Za nákupy se vydejte do Orongo Centre v hlavním městě Arutanga, kde seženete kvalitní a originální řemeslné výrobky i čerstvé ostrovní potraviny. Nákupy doporučujeme spojit s procházkou k přístavišti a návštěvou místního křesťanského kostelíka. Na Aitutaki ještě nesmíte vynechat:

  • největší zdejší „marae“ a archeologický skvost Te Poaki o Rae,
  • panenský ostrůvek Honeymoon Island,
  • projížďku vnitrozemskou částí ostrova na skútru.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Aitutaki

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.