Aktivity na Cookových ostrovech, sportování a výlety

Cookovy ostrovy mají co nabídnout všem návštěvníkům, obzvlášť pokud rádi tráví dovolenou aktivně. Podívejte se pod vodní hladinu, užijte si ideální podmínky pro vodní sporty, objevujte tropickou krajinu připomínající Jurský park 21. století. Na Cookových ostrovech se můžete plavit po laguně, potápět se a šnorchlovat u korálů, zúčastnit se horských výprav s průvodcem, poznávat vnitrozemí na horských kolech, či plout k okolním korálovým atolům.

Na moři i pod vodní hladinou

Výlety lodí

Nechte se unášet krásami Cookových ostrovů z paluby katamaránu. Místní nabídka plaveb je skutečně pestrá. K nejoblíbenějším patří vyhlídkové okružní plavby kolem ostrova Rarotonga, výlety lodí za potápěním a šnorchlováním na korálové útesy k blízkým atolům, romantické plavby po západu slunce, pozorování velryb na širém moři nebo sportovní rybolov.

Co dělat na Cookových ostrovech: kajaky se úzce pojí s historií Cookových ostrovů.

Pro maximální pohodlí účastníků je vždy plně k dispozici zázemí katamaránu, nechybí občerstvení ani veškeré potřebné vybavení v závislosti na typu plavby. Ceny bývají přijatelné a za zážitky z plaveb po Cookových ostrovech určitě stojí. Jedno z těchto center můžete navštívit nedaleko letiště Rarotonga.

Vodní sporty

Moře kolem Cookových ostrovů je pro aktivní dovolenou jako stvořené. Teplota vody je ke koupání celoročně optimální a nabídka vodních sportů i výletů po moři bohatá.

Vyzkoušejte plachtění, kajaky či kánoe, paddleboarding, kitesurfing, windsurfing, šnorchlování s podvodním skútrem, surfování, bodyboarding a další sporty. Vodním dobrodružstvím se na Cookových ostrovech meze nekladou.

Paddleboarding

K nejrozšířenějším vodním sportům na Cookových ostrovech patří paddleboarding. Jedná se o pádlování ve stoje na speciálním prkně připomínající surf. V blízkosti lagun, kde se s paddleboardingem setkáte na Cookových ostrovech nejčastěji, se nacházejí centra vodních sportů, kde je veškeré potřebné vybavení k dispozici.

Kitesurfing

Laguny u ostrovů Rarotonga a Aitutaki nabízejí perfektní podmínky pro kitesurfing včetně půjčoven vybavení a služeb zkušených instruktorů. Příznivý vítr a ideální teplota moře dělají z Cookový ostrovů ideální kitesurfingovou destinaci, zejména v období od května do října. Laguna v okolí Aitutaki byla dokonce několikrát za sebou kitesurfaři zvolena nejkrásnější místem pro kitesurfing. Pravidelně se tu koná prestižní mezinárodní soutěž Manureva Aquafest & Kitesurfing Competition, na kterou přijíždějí nejlepší kitesurfaři z celého světa.

Kajaky a kánoe

Popularitě se na Cookových ostrovech těší také kajaky, které poskytují jeden z nejzábavnějších způsobů, jak vyplout na lagunu a spatřit ostrovy z jiné perspektivy. Mají na ostrovech dlouhou tradici a velký kulturní význam. Každý rok v listopadu se na ostrově Rarotonga koná jeden z nejvýznamnějších mezinárodních festivalů Vaka Eiva, který zahrnuje mezinárodní závody i bohatý doprovodný kulturní a zábavný program.

Velryby připlouvají k břehům Rarotongy od července do října.

Většina hotelů pro své hosty nabízí zapůjčení kajaků zdarma, případně si je lze pronajmout ve speciálních centrech na mnoha místech na ostrově Rarotonga i Aitutaki.

Surfování a bodyboarding

I adrenalinové vodní sporty mají na Cookových ostrovech své zastoupení. Vedle surfingu je to také jeho moderní varianta bodyboarding, který oproti známějšímu surfu používá prkno kratší, na kterém se nestojí, ale klečí, případně leží. Nejlepší vlny přicházejí v období od března do listopadu.

Šnorchlování na Cookových ostrovech

Podmořský svět Cookových ostrovů přímo svádí k objevování. Křišťálově čisté azurové moře ukrývá vzácné druhy mořských živočichů, pestrobarevné ryby a úchvatné korálové útesy těsně pod hladinou. Překrásné rajské pláže a chráněné laguny povyšují možnost potápění a šnorchlování na prvotřídní úroveň. Pro ještě lepší zážitky můžete využít podvodní skútry, nebo vyplout ke vzdálenějším lagunám na lodi.

Pozorování velryb

Od července do října vyplouvají lodě na otevřený oceán za pozorováním velryb. V tuto dobu migrují z oblastí Austrálie a Nového Zélandu k ostrovu Raratonga. aby se zde pářily a rodily mláďata, než zamíří dále do vod jižního Pacifiku. Budete-li mít štěstí, lze velryby spatřit zblízka přímo z pláže, nejčastěji na západní straně ostrova poblíž útesu Black Rock.

Prozkoumejte Cookovy ostrovy na vlastní pěst

Preferujete poznávání ostrova ve své vlastní režii, a přesto nechcete přijít o ty nejlepší zážitky? Využijte místní půjčovny, které nabízejí pronájem skútrů, kol, koloběžek, kajaků i vybavení pro vodní sporty včetně masek a ploutví pro šnorchlování. Půjčovnu na ostrově Raratonga naleznete poblíž pláže Aroa Beach.

Dobrodružství ve vnitrozemí

Fascinující tropickou džungli protknutou řekami, potoky i vodopády tvoří vnitrozemí ostrova Rarotonga. Že ostrov není jen plážový ráj, dokazuje jedinečný přírodní obraz srdce ostrova, který malovala sama příroda. Barevné domky ostrovanů, ne vyšší než kokosová palma, jen podtrhují výjimečnost ostrovní tropické vegetace, která se vám nabízí v plné kráse.

Vnitrozemí Rarotongy tvoří neobydlená tropická džungle.

Na výběr máte celou různé varianty, jak nejlépe poznat vnitrozemí Rarotongy. Můžete se vydat přímo do džungle, do hor i na romantickou procházku do udržovaných tropických zahrad s kavárnami. Prohlídku ostrova můžete podniknout po vlastní ose, nebo si zajistit výlet s průvodcem, přičemž si sami zvolíte, zda půjdete pěšky, vyrazíte na kole či využijete čtyřkolky.

Jedním z nejvíce vzrušujících dobrodružství s průvodcem, v rámci kterého se podíváte do tropické džungle a projdete trasu přes řeky a potoky až k nejvyšším vrcholům vnitrozemí, je Coconut Tours Jungle Quad Adventure. Začíná na pláži Muri, kde také sídlí hlavní kancelář pořádající tento i mnohé další výlety po ostrově Rarotonga.