Nejkrásnější pláže Cookových ostrovů

Pláže na Cookových ostrovech jsou veřejné a zdarma. Plavání v mělkých lagunách je i díky pozvolnému klesání pláží s jemným, bílým pískem bezpečné. Teplota vody se celoročně pohybuje od 23 °C do 28 °C v závislosti na poloze ostrovů a počasí v daném období.

Pláže Cookových ostrovů: mělčiny kolem ostrova Aitutaki.

Přinášíme přehled nejznámějších pláží Cookových ostrovů, krásou oplývají nesporně všechny.

Nejlepší pláže ostrova Rarotonga

Titikaveka Beach

Bílá písečná pláž Titikaveka obklopená palmami leží na jihozápadním pobřeží Rarotongy, kde jsou perfektní podmínky pro plážové radovánky i pro koupání a šnorchlování v tyrkysové vodě. Pestrobarevní podmořský svět bohatý na korály, hvězdice a rozmanité druhy ryb uvidíte, aniž byste se museli ponořit. Titikaveka je zároveň perfektním místem, kde vyzkoušet kajaky. Ke krátké procházce láká nedaleký kostelík z roku 1841.

Muri Beach

Jedna z nejnavštěvovanějších pláží ostrova Rarotonga se ukrývá na jeho jihovýchodě. Na Muri Beach panují prvotřídní podmínky pro šnorchlování a je zde velké centrum vodních sportů. I zde je viditelnost perfektní a tropické druhy ryb předvádí úchvatnou přehlídku barevných variací. Malebné prostředí umocňuje pohled na čtyři vzdálenější ostrůvky.

Pláž a laguna Mura u ostrova Rarotonga.

Nedaleká turistická centra lákají na nabídku speciálních menu v restauracích a posezení v kavárnách a barech s překrásným výhledem.

Aroa Beach

Aro Beach v jihozápadní části Rarotongy je komornější než Muri Beach, avšak o nic méně krásná. Pyšní se jemným bílým pískem, plejádou tropických druhů ryb a skvělou viditelností pod vodou i nad hladinou.

Black Rock Beach

Západní strana ostrova Rarotonga patří pláži Black Rock. Za svou popularitu vděčí možnostem relaxace, koupání a šnorchlování, výskytu velryb a fascinujícím západům slunce.

Pláž Black Rock u ostrova Rarotonga na Cookových ostrovech.

Nejlepší pláže ostrova Aitutaki

One Foot Island

Ostrov One Foot Island přístupný pouze lodí ční z laguny Aitutaki. Rajská pláž a průzračná voda sem vábí místní i turisty. Aby vám výlet do ráje uvěřili i vaši blízcí, můžete si na místní poště nechat orazítkovat cestovní pas.

Tropický ostrov One Foot Island s jemným bílým pískem a průzračnou tyrkysovou vodou.

Ootu Beach

Pokud se rozhodnete pro dobrodružnou plavbu na širý oceán, čekání na loď vám rychleji uteče, navštívíte-li pláž Ootu. Nachází se přímo u místa, odkud se vyplouvá, navíc je jako stvořená pro relaxaci na pláži i vodě.

Honeymoon Island/Motu Tavake

Ostrov Honeymoon Island, jeden z nejkrásnějších v Pacifiku, vypadá jako vystřižený z reklamy na nejromantičtější pláž na světě. Pohled na zářivě bílý písek obklopující palmový háj a slastný pocit chození po mořském dně vám navždy utkví v paměti.