Rarotonga

Mapa

Podrobné informace

  • 26 °C červenec / srpen *
  • 25 °C červenec / srpen *
  • /

* průměrné teploty

Rarotonga, dovolená jako dokonalá chuťovka Cookových ostrovů

Ostrov Rarotonga umožňuje návštěvníkům z krás Tichého oceánu okusit nejvíce snad ze všech Cookových ostrovů. Nejbližšími sousedy Rarotongy jsou Mangaia a Atiu. Ostrov Aitutaki, druhá nejoblíbenější turistická destinace Cookových ostrovů, se nachází něco málo přes 260 kilometrů severním směrem daleko.

Šnorchlování a pláže na ostrově Rarotonga

Na Rarotonze se snoubí krásy úchvatné vnitrozemské džungle s tyrkysovými průzračnými lagunami oplývajícími pestrobarevným podmořským životem. Vše můžete v rámci výletů s průvodcem i ve vlastní režii detailně prozkoumat. Z Rarotongy lze podniknout celou řadu plaveb či využít místního leteckého spojení pro cesty na sousední Cookovy ostrovy.

Samostatnou kapitolu tvoří pláže na Rarotonze. Nejúchvatnější je laguna a pláž Muri na jihovýchodním pobřeží. Z laguny se vypínají palmové ostrůvky („motu“), které jsou rájem pro příznivce šnorchlování. Zároveň také slouží jako perfektní místo pro vodní sporty v čele s paddleboardingem, kittesurfingem či nejpopulárnějším kajakováním.

Co dělat na ostrově Rarotonga, jaké suvenýry koupit

Rarotonga žije tradiční kulturou Cookových ostrovů, kterou charakterizuje zejména hudba, tanec, umění a též výborná exotická kuchyně. Zkuste minimálně salát z marinovaných ryb „ika mata“, nejoblíbenější pokrm na Cookových ostrovech. Pestrý výběr restaurací, kaváren, obchodů, trhů, muzeí a galerií najdete v hlavním městě Avarua, kde se pro turisty každý den konají lekce tradičního ostrovního tance „ura“.

Jako největší ostrov soustřeďuje Rarotonga nejširší možnosti poznávání přírodních i podvodních krás, včetně pozorování velryb. Na Rarotonze se vám poštěstí nakoupit celou řadu výjimečných dárků, které neseženete nikde jinde. Jedná se například o rarity jako šperky z černých perel u ostrůvku Manihiki nebo překrásné náhrdelníky z miniaturních šnečích ulit, které ručně navlékají ženy na Mangaie. Na Rarotonze nesmíte vynechat ani:

  • tradiční trhy Punanga Nui Markets a Muri Night Markets,
  • prohlídku muzea Cook Islands National Museum,
  • exkurzi do vnitrozemské džungle,
  • projížďku na kajaku po laguně Muri.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Rarotonga

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím