Praktické rady na dovolenou v Marsa Alam

Egypt-Marsa-Alam-Uzijte-si-prijemnou-dovolenou-v-Marsa-Alam-bez-starosti.jpg

Jedete-li na dovolenou do Marsa Alam, jistě oceníte informace o bezpečnostní situaci na místě, elektrickém proudu, vodě či rady, jak postupovat při ztrátě zavazadel.

Elektrický proud

Marsa Alam plně pokrývá elektrický proud o napětí 220 V. Poměrně časté jsou menší výpadky, které však většinou trvají pouze krátce. V případě problému s velikostí zásuvky se obraťte na hotelovou recepci, kde vám rádi zapůjčí adaptér.

Voda

Nedoporučujeme pít vodu z vodovodního řadu, raději konzumujte vodu balenou.

Bezpečnost a kriminalita

Na své osobní věci dávejte pozor především na rušných místech. Cennosti nenechávejte v osobním vozidle a neberte si je s sebou na pláž. Využijte sejf, který je k dispozici v naprosté většině hotelů v Marsa Alam.

Kromě mačkanic na tržištích, jichž zneužívají kapsáři, jsou turisté v Egyptě v bezpečí. V rekreačních a památkových oblastech jsou s ohledem na bezpečí a pohodlí turistů zavedena poměrně přísná bezpečnostní opatření.

Ztráty a nálezy

V případě ztráty nejprve kontaktujte hotelovou recepci. Poté vše nahlaste na policii, kde je třeba do 24 hodin sepsat protokol, abyste mohli po pojišťovně požadovat náhradu škody.

Hotel nezodpovídá za osobní věci volně uložené v pokoji, jako jsou peníze, šperky a podobně. Jestliže dojde k jejich krádeži, ztrátu vám neproplatí ani pojišťovna. Využívejte proto bezpečnostní schránku, kterou vám rádi zajistí na recepci hotelu.

Co s poškozeným zavazadlem

Dojde-li k poškození vašeho zavazadla či k odcizení části jeho obsahu během dopravy, bezpodmínečně kontaktujte leteckou společnost. Škodu nahlaste nejpozději do 7 dnů, jinak zaniká nárok na náhradu škody.

Opalování

Před dovolenou v Marsa Alam si pořiďte kvalitní opalovací krém, brýle s dostatečným UV filtrem a pokrývku hlavy. Slunce v Egyptě je agresivní, proto dbejte všech pravidel zdravého opalování a v době kolem poledne se venku raději vůbec nezdržujte.

Koupání a opalování „nahoře bez“ není oficiálně povoleno, natož nudismus. Ten je v Egyptě přísně zakázán, proto v Marsa Alam nenajdete ani nudistické pláže. Uvědomte si, že jedete do muslimské země, kde se podobné záležitosti u místních obyvatel nesetkávají s příliš velkým pochopením.