Pláže, Filipíny a slunce spolu ladí jako málokde

Filipínské ostrovy jsou doslova plážovým rájem, plným až kýčovitých scenérií palem, bílého písku a průzračné vody. Objevíte zde kilometry perfektně udržovaných pláží i nesčetné množství romantických osamělých zátočin s dokonalým soukromím. Pláže Filipín bývají často v různých anketách zařazovány mezi nejkrásnější na světě.

Filipiny-Kouzlo-tropickych-filipinskych-plazi.jpg

Turisticky nejnavštěvovanější jsou zejména nekonečné bílé pláže ostrova Luzon. Kolem hotelových center jsou skvěle udržované a s výborným servisem. Pobřeží se zde klikatí mezi skalnatými útesy, z nichž se vám naskytnou skvělé výhledy na fantastická oceánská panoramata.

Pláže Filipín, které stojí za to

White Beach

Mezi nejpůvabnější pláže světa bývá pravidelně nominována White Beach na ostrově Boracay. Čtyřkilometrová písečná kosa z jedné strany lemovaná palmovými háji a z druhé azurově průhledným mořem evokuje příchozím opravdovou tropickou idylu, která navíc nebývá přelidněná. U hotelových center tu však můžete zažít i nikdy nekončící, nezapomenutelné plážové večírky.

Bounty Beach

Romantiku, klid a soukromí v nádherných scenériích naleznete na ostrůvcích Cebu a Malapascua. Zejména Malapascua je úchvatná a pokrývá ji sněhobílá spektakulární pláž Bounty Beach.

Negros Oriental

Nezapomenutelné zážitky si odvezete i z ostrova Apo a jeho tří rajských lagun u městečka Negros Oriental. V zátoce Tambobo nebo na ostrůvku Siquijor si budete připadat jako v jiném světě.

Long Beach

Nejdelší pláž na Filipínách měří 14 kilometrů, nachází se na Palawanu a je téměř bez turistů.

Alona Beach

Najdete ji na ostrově Panglao. Patří k nejznámějším veřejným plážím na Filipínách.

Další pláže

K vyhlášeným lokalitám s okouzlujícími výhledy patří Marimegmeg na ostrově El Nido a pláže Alona na téměř opuštěném ostrůvku Panglao. Za vyzkoušení stojí i vyhlášené pláže jako Dao, Bikiny, Bingag, Anda, Duero a Lintuan na přilehlém větším ostrově Bohol.