Boracay

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 27 - 28 °C červenec / srpen *
  • 100PHP/51,418CZK

* průměrné teploty

Boracay, dovolená na malebném ostrůvku

Boracay, jeden z malých ostrovů ve střední části Filipín, má podlouhlý tvar, na délku měří 6 kilometrů a na šířku pouze tisíc metrů. Leží nedaleko severně umístěných ostrovů San Jose a Tablas. Nejdůležitější je však asi 1 kilometr vzdálený ostrov Panay s městem Caticlan, lokálním letištěm Paliparang Godofredo P. Ramos a přístavištěm trajektů z různých koutů Filipín včetně Manily.

Bílé pláže na Boracay

Zatímco na jihu ostrova je krajina plochá, na severu se zvedají mírné pahorky nepřesahující výšku 100 metrů. Dříve jen řídce osídlený Boracay v posledních letech postupně získal na popularitě, vyrostla tu hojná zástavba a patří k nejvíce vyhledávaným rekreačním lokalitám Filipín. Příjemnou dovolenou si tady užijete díky řadě zajímavých míst ke koupání, solidní infrastruktuře i kvalitním ubytovacím službám. Hlavní důvod vzrůstajícího turismu na ostrově tvoří nádherné pláže. Největšího věhlasu dosahuje „Bílá pláž“, často řazená mezi nejlepší na světě. Nachází se na západním pobřeží, má šířku okolo 20 metrů, pokrývá ji jemný bílý písek, zvolna klesá do vody a nabídka vodních sportů zahrnuje plachtění na padáku či kiteboarding. Pláže na severu, jako 1 kilometr dlouhá Puka Beach, vynikají klidem, u východních se daří surfování.

Další rekreační střediska poblíž Boracay

  • Cebu (270 kilometrů vzdušnou čarou)
  • Bohol (340 kilometrů)
  • Palawan (430 kilometrů)

Zábava na Boracay je různorodá

3792-W-Boracay-1.jpgNa ostrově najdete krámky s potravinami i se suvenýry, samozřejmě nechybí restaurace nejrůznějších vůní. Boracay skýtá několik zajímavých míst, která lze díky krátkým vzdálenostem navštívit pěšky bez rizika bloudění. Jedná se o četná vyhlídková místa, golfové hřiště Fairways & Bluewater nebo zábavní park Zorb. Výletní lodí se můžete vypravit na kouzelný ostrůvek Crystal Cove, za výpravu však stojí také jiné filipínské magnety:
  • ekopark Bakhawan na ostrově Panay,
  • vodopády Tamaraw na ostrově Mindoro,
  • pestrobarevné Cebu City.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Boracay

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím