Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 27 - 28 °C červenec / srpen *
  • 100PHP/51,418CZK

* průměrné teploty

Bohol, dovolená na liduprázdných plážích

V samém srdci Filipín se ukrývá ostrov oválného tvaru Bohol, který se s rozlohou necelých 5 tisíc kilometrů čtverečních řadí ke středně velkým v celém souostroví. U západního pobřeží k němu patří řada ostrůvků včetně ostrova Panglao s mezinárodním letištěm, dostupným dvojicí silničních mostů. Jeho dalšími sousedy jsou Leyte (na východě), Mindanao (na jihu) a Cebu (na západě), do jehož centra Cebu City se lze dostat trajektem. Do metropole Manily to je vzdušnou čarou 600 kilometrů.

Pláže Bohol bodují klidem a čistotou

2536-W-Bohol-2.jpgRozpoznávací znamení Boholu představují nepříliš vysoké kopce, unikátní však svým tvarem v podobě oblých homolí (Chocolate Hills – UNESCO). Největší město Tagbilaran leží na jihozápadě této turisticky méně vytížené filipínské lokality poblíž Panglaa. Nejpopulárnější jižní část nabízí četné ubytovací kapacity v podobě tradičních dřevěných chatek i větších hotelových resortů. Bohol je ostrov mnoha pláží s výtečnými podmínkami ke koupání, jemným korálovým pískem a pozvolným vstupem do průzračné vody. Nejznámější z nich, Alona Beach na jihu Panglau, dosahuje délky 800 metrů, sousední Dumaluan ji velikostí dokonce překonává. Na své si přijdou hlavně zájemci o šnorchlování, neboť moře tady zatím není zničené ani člověkem, ani změnami klimatu.

Další rekreační střediska poblíž Boholu

Co dělat na toulkách Boholem

Nejlepší turistický servis na ostrově nabízí zásluhou mnoha restaurací a dostupné zdravotní péče Panglao. Na Bohol se kromě pobytu u moře jezdí především za exotickou přírodou, kterou dobře poznáte na plavbě loďkou. Překrásné „Čokoládové hory“, v období sucha hnědnoucí, přehlédnete z vyvýšeniny nedaleko města Carmen. Kromě toho můžete na Filipínách navštívit ještě:
  • naučný Loboc Eco Adventure Park,
  • nádherný ostrůvek Siquijor,
  • rezervace nártounů filipínských Tarsier,
  • vodopád Kazaroro na ostrově Negros.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Bohol

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.