Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Ischia Porto, dovolená v přístavu hojnosti

Ischia Porto je hlavní město a přístav ostrova. Leží na severovýchodním pobřeží naproti nevelkému ostrůvku Procida s panoramatem Vesuvu v pozadí. Zabírá prostor od vyhlášeného termálního areálu Terme Castiglione na západě až k parku Pineta Mirtina na jihovýchodě, kde na něj navazuje čtvrť Ischia Ponte.

Pláže v Ischia Porto

Ischia Porto (kolem 18 tisíc obyvatel) představuje centrum všeho dění na ostrově. Právě tady si plnými doušky můžete užít nakupování, kulturní akce, společenský život a další zábavu. Důležitou část města představuje rušný přírodní přístav v uzavřené, kruhovité zátočině. Hned od něj se směrem do vnitrozemí zvedají pahorky, kulminující v nejvyšší hoře ostrova Monte Epomeo.

Oběma směry od přístavu se podél břehů Tyrhénského moře táhnou rozkošné písečné pláže. K nejznámějším patří Spiaggia degli Inglesi na západě a Spiaggia del Lido nebo Spiaggia di San Pietro e della Marina na východě. Zvláště poslední jmenovaná vyniká svou velikostí a vybaveností, avšak kvůli tomu zároveň trpí vysokou návštěvností.

Další rekreační střediska poblíž Ischia Porto

Nápady, jak prožít pobyt na Ischii

Ischia-Porto.jpgV Ischia Porto najdete celou řadu skvělých restaurací včetně rybích, bary s živou hudbou, diskotéky, ale i mnoho obchodů. Většina se jich nachází kolem nejznámějších ulic Via Roma a Corso Vittorio Colonna. Historické památky zahrnující velkolepý aragonský hrad ukrývá starobylá čtvrť Ischia Ponte. A kam ještě vyrazit během ubytování v Ischia Porto? Vyzkoušejte:

Zobrazit podrobné informace