Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Briatico, dovolená pro celou rodinu

Na severní straně západního výběžku Kalábrie do Tyrhénského moře, mezi dalšími rekreačními středisky Bivona a Zambrone, najdete populární letovisko Briatico. Dálnice A2 ho míjí zhruba o 15 kilometrů, oblastní centrum Vibo Valentia od něj leží asi 20 kilometrů daleko. Na mezinárodní letiště Aeroporto Internazionale di Lamezia Terme „Sant'Eufemia“ u města Lamezia Terme to je o dalších 20 kilometrů více.

Briatico a pláže v jeho okolí

Briatico je menší středisko položené na rovině těsně nad Tyrhénským mořem. Navazují na ni mírně zvlněné pahorky přecházející v hluboká údolí a náhorní plošiny. Jedná se o původní rybářskou vesnici dnes zastavěnou vilkami a menšími hotely. Železnice je zde vedena tunelem a zastávka se nachází na západním okraji obce. Klid a příjemná atmosféra tady nadchne zejména rodiny s dětmi.

Briatico.jpgVzhledem k terénu dominují pobřeží u Briatica skály, pod nimiž se však nacházejí menší pláže, kde se střídá písek s oblázky a kamenitými terasami. Některé, s kvalitními službami, patří k místním hotelům. Výsledkem jsou úchvatné úseky pobřeží oddělené od okolního ruchu, které svými přírodními scenériemi nadchnou nejen věčné romantiky. Nejvíce v tomto směru vyniká pláž Sant´Irene. K Briaticu patří také východně se táhnoucí, 2 kilometry dlouhá pláž u Punta Safó.

Další rekreační střediska poblíž Briatica

Co stojí za návštěvu v Briaticu

I přes malé rozměry disponuje Briatico dobrou vybaveností s obchodem, poštou či dětským hřištěm. Ostatní infrastrukturu je třeba hledat ve Vibo Valentia. Z památek turisty lákají zbytky hradu La Rochetta, ovšem stačí zajet kousek do vnitrozemí a přivítají vás rázovité vesničky pravidelně rozeseté v malebné, hornaté krajině. Přímo z Briatica vede silnice do Zungri se starobylými skalními příbytky.

Nápady na výlety k zajímavým místům Kalábrie:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Briatico

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.