Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Copanello, dovolená v klidu pro celou rodinu

Rekreační středisko Copanello se nachází na pobřeží nejužší části Apeninského poloostrova. Leží těsně vedle ústí říčky Torrente Alessi v srdci táhlého zálivu Golfo di Squillace v Jónském moři. Jeho nejbližšími sousedy jsou přímořská letoviska Squillace Lido a Santa Maria del Mare Torrazzo a také vnitrozemská městečka Squillace a Staletti. Jenom malý kousek odsud začíná rychlostní silnice do krajského města Catanzaro a k mezinárodnímu letišti u Lamezia Terme.

Možnosti koupání v Copanellu

Copanello.jpgCopanello je malý, velmi jednoduše uspořádaný turistický resort osvěžený zelení a tvořený hotýlky a řadovými patrovými vilkami. Železniční trať ho těsně míjí ze západní strany a silnice vede do vedlejšího Squillace Lido. Nejbližší okolí je ploché, ovšem západním směrem se zvedají prudké kopce typické pro zdejší region. Přátelská atmosféra letoviska nadchne především rodiče s malými dětmi.

Podél Copanella se mezi ústím říčky Torrente Alessi a železničním tunelem na jihu táhne velmi dobře udržovaná pláž (Spiaggia di Copanello) s privátní i veřejnou částí. Má délku zhruba 600 metrů, pokrývá ji zlatavý písek u břehů promísený s drobnými kamínky a svižně se noří do vody vhodné k potápění (nechybí nabídka kurzů). Samozřejmost představuje vybavení lehátky, slunečníky, občerstvením a dalšími službami.

Další rekreační střediska poblíž Copanella

Tipy na zábavu při toulkách Copanellem a okolím

Copanello nabízí základní turistické vybavení ve formě obchůdků, restaurací, barů či lékárny. Zdejší uličky lákají k příjemným procházkám, zároveň se vyplatí vyrazit do nejbližšího okolí za četnými památkami a jinými atrakcemi. Jedná se o zříceninu na skalním útesu (San Martino di Copanello), přírodovědné muzeum, zachovalý hrad s krásnými výhledy do okolí (Squillace) či archeologický park se zbytky byzantského města (Roccelletta).

Opomenout nesmíte ani skutečné turistické magnety Kalábrie:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Copanello

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.