×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Itálie
  2. Sardinie
  3. Místa
  4. Olbia

Olbia

Lokalita: Itálie Sardinie Olbia
Typ: Město

Náš názor

Olbia, město propojené s historií

Bývalé krajské město Olbia (sardinsky Terranoa, galursky Tarranoa) nabízí vše důležité: zajímavé památky, rušný přístav, klidná místa k odpočinku i velkou nákupní zónu na svém jihovýchodním okraji. Navíc se sem snadno dostanete z pláží vyhlášených letovisek Golfo Aranci, Pittulongu či Porto San Paolo v okolí.

Olbia se nachází na severu Sardinie v regionu Gallura a považuje se za vstupní bránu do turistického eldoráda Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží). Díky mezinárodnímu letišti a přístavu Isola Bianca zároveň slouží jako hlavní uzel dopravního spojení s Apeninským poloostrovem. Se zbytkem ostrova ji propojuje železniční trať (do Golfo Aranci a Porto Torres) i rychlostní silnice SS131(dcn) do Budoni, Siniscoly, Nuora a Cagliari.

Olbia a její pamětihodnosti stojí za vidění

Olbii založili ve starověku nejspíše Řekové, ve středověku se jí říkalo Cività a před 2. světovou válkou Terranova Pausania. Dnes se s 60 tisíci obyvatel jedná o druhé největší město provincie Sassari.

Hlavní památku Olbie představuje románská bazilika San Simplicio z přelomu 11. a 12. století. Prohlédnout si můžete i ruiny kartágského opevnění, zbytky starořímského fóra a akvaduktu, gotický kostel San Paolo, Národní archeologické muzeum, hrad Pedres a rozlehlý park Fausto Noce. Kolem města najdete řadu nuraghů a doslova nadosah vystupuje z Tyrhénského moře magický ostrov Tavolara.

  • Neváhejte tedy a navštivte Olbii na Sardinii.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím