Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Siniscola, dovolená mnoha možností

Městečko Siniscola (Thiniscole) se nachází přibližně 7 kilometrů od pobřeží Tyrhénského moře na severozápadě Sardinie. Západně od něj se zvedá pohoří Monte Albo s nejvyšším vrcholem Punta Catirina (1 127 m n. m.), jižním směrem se táhne záliv Orosei. Spadá do provincie Nuoro, s jejíž stejnojmennou metropolí ho spojuje 50 kilometrů dlouhá rychlostní komunikace.

Tři pláže u Siniscoly

SiniscolaO osídlení oblasti v dobách prehistorických svědčí množství nuragských památek v čele s hrobkou Su Picante a mytickým sídlem Cuccuru'e Janas. Dnes má Siniscola zhruba 10 tisíc obyvatel a představuje východisko pro výlety do přímořských letovisek La Caletta, San Giovanni, Iscra E Voes, Santa Lucia a Posada. Perfektní dovolenou zde prožijí všichni milovníci výletů za poznáváním památek a přírody spojených s relaxací u moře. Ze Siniscoly se do 20 minut jízdy autem dostanete k trojici nádherných pláží s jemným pískem, svižným klesáním do vody a solidním plážovým servisem. Nejseverněji z nich leží Spiaggia Di Su Tiriarzu, rozkládající se podél jezírek mezi ústím řeky Riu Posada a San Giovani. Nejblíže se nachází Spiaggia La Caletta, v některých místech široká až 70 metrů. Na jihovýchodě najdete klidnou Spiaggia di Capo Comino ozdobenou balvany a porosty středomořské vegetace.

Další rekreační střediska poblíž Siniscoly

Služby a aktivity v Siniscole

Centrum města kolem náměstí Piazza Giovanni Puxeddu a Piazza Sardegna zahrnuje množství obchůdků, prodejen suvenýrů, restaurací a barů, na okraji funguje několik supermarketů. Z památek si povšimněte kostelů Chiesa di San Giovanni Battista a Chiesa del Rosario, jeskyně Gana 'e Gortoe sloužila za druhé světové války jako protiletadlový kryt. Na milovníky turistiky čekají stezky v po hřebenu Monte Albo a určitě byste si měli udělat výlet do starobylé části Posady se středověkým hradem Castello della Fava. K oblíbeným turistickým cílům regionu se řadí také:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Siniscola

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.