Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Budoni, dovolená říkající si o vaši pozornost

Na východním pobřeží italského ostrova Sardinie láká k prožití nezapomenutelné dovolené vyhlášené letovisko Budoni. Díky rychlostní silnici se odsud pohodlně dostanete do správního centra Olbia s mezinárodním letištěm Costa Smeralda. Dalším blízkým větším městem je Siniscola na jihu, metropole Cagliari leží přes 200 kilometrů daleko.

Relax na plážích u Budoni

Kraj kolem Budoni je divoký a nespoutaný. Ve vnitrozemí se zvedá pohoří Monte Albo s vrcholem Monte Nieddu vysokým téměř 1 000 metrů a pobřeží Tyrhénského moře lemují četné laguny, skalnaté útesy a zátoky. V nich se najde dost místa na krásné pláže. Výsledkem je místo ideální pro jedinečnou sportovní či rodinnou dovolenou plnou pohybu a poznání.

U Budoni najdete především dlouhé i dostatečně široké pláže pokryté jemným bílým pískem. Velmi pomalu klesají do vyhřátých, křišťálově čistých mořských vod, proto je Spiaggia di Buddoni ideálním prostorem k hrátkám a koupání vašich dětí, ale i seniorů či neplavců. Některé úseky jsou zcela panenské, jiné mají k dispozici základní vybavení v podobě lehátek a slunečníků. K dalším vyhlášeným plážím se řadí La Cinta, Cala d´Ambra či Cala Brandinchi zvaná „malé Tahiti“.

Další rekreační střediska poblíž Budoni

Kompletní letní zábava v Budoni

Budoni.jpg

V Budoni, poměrně rozsáhlém rekreačním středisku přímo u mořských břehů, nechybí žádná z hlavních služeb jako gastronomické podniky, pošta, potravinové markety, lékárna, bankomat nebo čerpací stanice - rozmístěné zvláště kolem ulice Via Nazionale. Vynikající podnebí nahrává všem milovníkům sportu, kteří si vychutnají plavání, potápění, rybolov, jachting, surfování i kiteboarding. Mimořádně plastická krajina severovýchodní Sardinie nabízí také celou řadu nevšedních míst. Vyzkoušejte například:

Zobrazit podrobné informace