Podrobné informace

  • 27 - 28 °C červenec / srpen *
  • 25 °C červenec / srpen *
  • 100CVE/24,793CZK

* průměrné teploty

Murdeira, poklidná dovolená plná vzrušující zábavy

Rekreační středisko Murdeira vyrostlo na jihozápadním pobřeží ostrova Sal. Nachází se uprostřed polokruhové zátoky široké asi 6 kilometrů, kterou na severu uzavírá kopec Monte Leao (165 m n. m.). Mezinárodní letiště Aeroporto Amílcar Cabral, vzdálené asi 8 kilometrů, je dobře dostupné díky hlavní silnici vedoucí do rekreačního střediska Santa Maria na jihu a do města Cidade de Espargos na opačné straně.

Murdeira a nejlepší pláže v okolí

Murdeira patří k novějším letoviskům na Kapverdách. Zabírá pouze úzký, 2 kilometry dlouhý pruh pobřeží mezi hlavní ostrovní komunikací a Atlantským oceánem. Lehce zvlněná krajina kolem je liduprázdná, plná kamenitých plání, pouští a nevysokých kopců. Dovolenou zde ocení milovníci klidu, teplého počasí, koupání a rozmanitých vodních sportů.

Břehy Atlantiku jsou u Murdeiry více skalnaté než v ostatních částech ostrova. Písečné pláže se ukrývají v menších zátočinách, někdy i uměle rozšířených. K nejpopulárnějším aktivitám u nich se řadí díky stabilnímu a silnému větru ze severovýchodu windsurfing a kiting. Vstup do vody je pozvolný, k dispozici bývají i stánky s občerstvením a další služby.

Tipy na aktivity v Murdeiře

Murdeira.jpgInfrastruktura letoviska je plně v kompetenci jednotlivých hotelových resortů. Neváhejte a během dovolené poznejte co nejvíce lákadel ostrova. Jedná se především o starý solný důl Pedra de Lume či o zátočinu Buracona s unikátním „Modrým okem“ a efektní podívanou vln tříštících se o vulkanická skaliska. Přístav Palmeira se pyšní se pozůstatky portugalské koloniální architektury, majákem a starou pevností.

Co ještě stojí za vidění na Kapverdských ostrovech?

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Murdeira

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.