Playacar

Mapa

Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 25 °C červenec / srpen *
  • 1MXN/1,339CZK

* průměrné teploty

Playacar, dovolená a luxus v karibském stylu

Menší rekreační resort Playacar je vlastně výkladní skříní a jižním předměstím význačného letoviska Playa del Carmen. Byl vybudován přibližně 50 kilometrů od mezinárodního letiště a Cancúnu, metropole proslavené Mayské riviéry na poloostrovu Yucatán (součást mexického státu Quintana Roo). Naproti resortu, asi 15 kilometrů daleko v Karibském moři, se rozkládá ostrov Cozumel, populární potápěčská destinace.

Nechte se hýčkat na plážích Playacaru

Playacar představuje nejluxusnější část Playa del Carmen. Právě tady najdete nejkomfortnější hotelové komplexy, mezi nimiž se vine golfové hřiště a pomyslný střed tvoří romantické jezírko. Nepříliš velkou plochu letoviska poměrně jasně vymezuje: na severu přistávací dráha malého letiště a přístaviště trajektů na Cozumel, na východě exkluzivní pláže u Karibiku, na jihu les, sahající až k ekoparku Xcaret a na západě rychlostní silnice z Cancúnu do Tulumu.

Pobřeží takřka bez konce a nádherné tropické počasí dělá z Playacar jedinečnou lokalitu k prožití vašich nejlepších prázdnin v Mexiku. Zdejší pláže pokrývá jemný, světlý písek a zvolna se noří do úžasně čisté vody Karibského moře. Potřebný plážový servis zajišťují slunečníky a různé kryté konstrukce, lehátka, občerstvení, služby plavčíka či nabídka vodních sportů. Prim mezi nimi hrají šnorchlování a potápění.

Další rekreační střediska poblíž Playacaru

Náměty na aktivity v Playacar a okolí

Playacar.jpg

Na rozdíl od zbytku Playa del Carmen tvoří Playacar skutečnou zónu klidu a ticha. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že za naprostou většinou služeb, které nenabízejí jednotlivá ubytovací zařízení, budete muset vyrazit trochu dál do města. Neudělat to a nevypravit se na věhlasný bulvár Quinta Avenida by však stejně bylo trestuhodné opomenutí. Navíc hned za hranicí Playacar pulsuje obří nákupní středisko Centro Maya. Co zajímavého můžete ještě prožít během dovolené v Playacar?

  • Potápět se v jeskyních zvaných cenote.
  • Navštívit velkou ptačí voliéru.
  • Plavit se kolem ostrova Cozumel.
  • Vydat se do starobylého mayského města Chichén Itzá.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Playacar

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.