Puerto Morelos

Mapa

Podrobné informace

  • 31 - 32 °C červenec / srpen *
  • 25 °C červenec / srpen *
  • 1MXN/1,339CZK

* průměrné teploty

Puerto Morelos, "los dovolenos" bez chybičky

Nepříliš daleko jižním směrem od yucatanského turistického srdce Cancúnu se nachází Puerto Morelos. Tato výhodná poloha dovoluje jeho návštěvníkům dosáhnout mezinárodního letiště Aeropuerto Internacional de Cancún do půl hodiny. Dále na jih leží Playa del Carmen, další význačné středisko Mayské riviéry. Naproti němu, v blankytném Karibiku, se zvedá třetí největší mexický ostrov Cozumel.

Pláže v Puerto Morelos jsou na jedničku

Nikoliv náhodou se Puerto Morelos nazývá „drahokamem Karibiku“. Nejdůležitější i největší námořní přístav státu Quintana Roo si za poslední roky vybudoval pověst špičkového rekreačního střediska s nádhernou přírodou a mnoha atrakcemi v okolí. Pro milovníky nekonečných plážových radovánek, rozmanitých aktivit i sportů, poznávání jedinečné mayské historie a nádherné přírody je to místo bez sebemenšího kazu. Takřka úplně ploché pláže se táhnou prakticky podél celého pobřeží Puerto Morelos. Výjimku tvoří oblast přístavu, jinak se můžete těšit na 50 metrů široký pás jemného, světlého písku, úžasně čistou vodu a potřebné vybavení ve formě slunečníků, lehátek či občerstvení. Ošizeni nebudete ani o vodní aktivity v čele s plavbami lodí a potápěním (korálový útes je od pevniny vzdálený pouhých 500 metrů). Symbol pobřeží představuje nakřivo stojící maják, poškozený jedním z minulých hurikánů.

Další letoviska poblíž Puerto Morelos

Jak aktivně prožít pobyt v Puerto Morelos

K hlavním lákadlům Puerto Morelos se řadí botanická a zoologická zahrada, projížďka na koních z místní farmy a návštěva jeskyní (cenote) s koupáním. V celém letovisku funguje dostatečné množství barů, kaváren a restaurací, často s produkcí živé hudby. Nejvíce se jich soustřeďuje kolem Avenida Javier Rojo Gomez. V provozu jsou též supermarkety, bankomaty a pošta. Náměty na výlety v okolí Puerto Morelos:

Zobrazit podrobné informace