Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Praia da Rocha, dovolená v prázdninové hvězdě Algarve

V posledních letech Praia da Rocha omámila svým půvabem a pohostinností již tisíce nadšených rekreantů. Zařaďte se mezi ně a vydejte se s námi do západní části Algarve k ústí řeky Rio Arade, kde se toto nevelké letovisko nachází. Lze ho v podstatě definovat i jako jižní předměstí význačného města Portimao, ležící zhruba 70 kilometrů od mezinárodního letiště ve Faro, s nímž ho spojují nedaleká dálnice a železnice.

Pláže Praia da Rocha oslňují polohou i vzhledem

Jak lépe pojmenovat tento božský kout pobřeží než právě Praia da Rocha, tedy „Skalnaté pobřeží“ (Rock Beach)? Portugalští boháči ho objevili už koncem předminulého století, britští turisté v době mezi válkami, brzy na to i umělecká smetánka a v minulých desetiletích konečně také výletníci z celé Evropy. K hlavním lákadlům letoviska patří úchvatná pláž, pestrý noční život a široká paleta sportovních aktivit.

Praia da Rocha, to je skvost mezi plážemi jižního Portugalska. Dech beroucí jsou už její rozměry: dlouhá je necelý 1,5 kilometr a v nejširším místě dosahuje téměř 500 metrů! Z jedné strany ji rámcují přímořská mola a okraj jachetní mariny v Rio Arade, z druhé vyhlídka na roztodivném skalním útvaru Miradouro dos Três Castelos. Pláž pokrývá jemný žlutý písek, zvolna se noří do modravého Atlantiku a disponuje kompletním servisem (občerstvení, toalety, slunečníky, dětská hřiště atd.).

Další rekreační střediska poblíž Praia da Rocha

Zábava a vybavení v Praia da Rocha

Praia-da-Rocha.jpgRekreační středisko Praia da Rocha vyniká moderností, kompletní infrastrukturou a bohatým společenským ruchem (hlavně kolem promenády Avenida Tomás Cabreira). Sportovní nabídku zastupují všechny myslitelné vodní aktivity, ale i tenis, cyklistika či bowling. Velké popularitě se těší plážový fotbal, zejména věhlasný mezinárodní turnaj BSWW Mundialito de Futebol de Praia. K nákupům je ideální sousední Portimao. Inspirujte se našimi tipy na zábavu v okolí Praia da Rocha:

Zobrazit podrobné informace