Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Alvor, výživná a pohodová dovolená v Algarve

Nevelké, v poslední době však stále populárnější rekreační středisko Alvor se může pochlubit ojedinělou polohou mezi pobřežím Atlantského oceánu a členitým ústím řeky Ribeira de Odiáxere. Z jednotlivých ubytovacích komplexů je to tedy kousek k široké, písečné pláži u otevřeného moře a zároveň i do laguny využívané jako přístaviště. Na dosah jsou odsud i význační algarvská letoviska Portimao (východně) a Lagos (západně).

Alvor a jeho pláže plné prostoru

Alvor byl před staletími založen Kartágem, poté ho obsadili Maurové (vzpomínkou na ně zůstalo odvození názvu města z původního al-Bur), až se postupně stal malou rybářskou vískou. To se změnilo teprve v minulém století, kdy ho růst turistického ruchu proměnil v místo vyhledávané rodinami, náruživými sportovci i milovníky historie.

Pláž Praia de Alvor lemuje atlantské pobřeží téměř v délce 4 kilometrů. Západním směrem, za ústím Ribeira de Odiáxere, dále pokračuje jako Maia Praia. Zdejší vody jsou oblíbené především mezi surfaři, pro něž se pláž stala ceněnou lokalitou. Vzhledem k jejímu dostatečnému prostoru a komplexnímu vybavení si však na ní užijí i malé děti nebo senioři.

Další rekreační střediska poblíž Alvoru

Na toulkách Alvorem za zábavou i poznáním

Alvor.jpgV Alvoru najdete od všeho něco. K procházce láká pěkné starobylé centrum s kostelem Igreja Matriz, úzké uličky plné gastronomických a zábavních podniků, rušná marina i dostatek obchodů. Levně nakoupíte na každodenním trhu. K dispozici jsou četná sportoviště včetně tenisových kurtů, využít lze i několika golfových hřišť (Pestana Alto nebo Penina Resort). A co zajímavého ještě uvidíte kolem Alvoru?

  • antické vykopávky Abicada,
  • katedrálu a hrad v Silves,
  • přírodní rezervaci Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina,
  • akvapark, zoopark a delfinárium ZooMarine.

Zobrazit podrobné informace