Ribeira Brava

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Ribeira Brava, dovolená v přímořském kaňonu

Půvabné městečko Ribeira Brava se nachází na jižním pobřeží Madeiry kolem ústí říčky stejného jména do Atlantského oceánu. Kousek odsud končí madeirská dálnice VR1, po které se asi za 10 minut dostanete na okraj metropole metropoe Funchalu. Silnice vedoucí severním směrem míří pod horskými velikány Pico Grande (1 654 m n. m.) a Pico do Jorge (1 691 m n. m.) do Sao Vicente na druhé straně ostrova.

Jaké pláže si užijete v Ribeira Brava

Zajímavá poloha v úzkém údolí řeky Ribeira Brava dává městu úzký půdorys: na délku má asi 2 kilometry, zatímco na šířku maximálně pouhých 300 metrů. Díky tomu v nejbližším okolí objevíte řadu vyhlídek na oceán i do vnitrozemí a hojné vycházkové trasy (pozor na značné převýšení). Vzhledem k tomu, že je tu k dispozici kompletní infrastruktura i dostatek zábavních a sportovních příležitostí, budou spokojeni všichni příznivci aktivní dovolené naplněné odpočinkem i cestováním.

Hned vedle říčního ústí se rozkládá asi 200 metrů dlouhá pláž Praia da Ribeira Brava. Její povrch tvoří písek s četnými kamínky, svižně klesá do vody a před velkými vlnami ji chrání mohutná kamenná bariéra necelých 100 metrů od břehu, zároveň bránící pohledu na otevřený oceán. Ostatní místa vhodná ke koupání se táhnou severozápadním směrem u obce Madalena do Mar.

Další rekreační střediska poblíž Ribeiry Bravy

Tipy na aktivity v Ribeiře Bravě a okolí

Ribeira-Brava.jpgUprostřed města mezi starým náměstím a tzv. Esplanádou funguje množství gastronomických zařízení (např. La Parreira), butiků, prodejen potravin, ale také infocentrum, pošta a banka. Za nejvýznamnější památku lze považovat kostel São Bento z 16. století s dřevěnou plastikou Panny Marie a vlámskou malbou „Narození Páně“. Navštívit taktéž můžete etnografické muzeum nebo si udělejte výšlap do okolních kopců. Rozhodně se vyplatí zapůjčit automobil a vyrazit do:

Zobrazit podrobné informace