Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Sao Goncalo, pěkná dovolená na madeirském jihu

Sao Goncalo se tiskne k hlavnímu madeirskému městu Funchal z jeho východní strany, necelé 4 kilometry od centra vymezeného katedrálou Sé a dolní stanicí lanovky na Monte. Obec obklopují čtvrtě Santa Maria Maior na severozápadě, Pinheria na severovýchodě a z jihu ji omývají vody Atlantského oceánu. Po dálnici VR je to odsud na mezinárodní letiště Santa Catarina (Aeroporto da Madeira Cristiano Ronaldo) asi 20 minut autem.

Jaké jsou pláže v Sao Goncalo

Klidný, nenápadný charakter Sao Goncalo se oproti minulosti příliš nezměnil, zástavba pouze prošla modernizací a vyrostla potřebná infrastruktura. Celá obec se nachází v prudkém svahu, kde se líbezné vilky střídají s občanskou vybaveností a se šťavnatou vegetací. Dovolenou si tady užijí především všichni, kdo chtějí poznat přirozenou madeirskou atmosféru bez pompézních ubytovacích komplexů.

Pod prudkými pobřežními útesy u Sao Goncalo se krčí několik lokalit vhodných ke koupání, rozhodně však nečekejte široké písečné pláže s dokonalým servisem. Spíše se zde ukrývají těžko dostupná místa plná kamení a rychle klesajícího mořského dna, nabízející ovšem božský klid a krásné výhledy. Druhou variantou je vyrazit do sousedních letovisek na pláže Praia do Garajau (východně) či Praia de São Tiago (západně).

Další rekreační střediska poblíž Sao Goncalo

Jak strávit pobyt v Sao Goncalo

Sao-Goncalo.jpgPár restaurací, obchůdků a hotýlků zajišťuje to nejdůležitější, co během prázdnin v Sao Gonzalo budete potřebovat. Nad okolní domy vyčnívá velikostí (i významem) nemocnice Casa de Saúde Câmara Pestana, několik kostelíků a lékárna. Součást obce tvoří též golfový resort Palheiro ve vnitrozemí za dálnicí a četná vyhlídková místa. A kam se vyplatí cestovat v rámci Madeiry? Kromě osvědčených turistických lákadel to je:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Sao Goncalo

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.