Sao Vicente

Mapa

Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Sao Vicente, dovolená u lávového srdce ostrova

Jedno z nejpůsobivějších madeirských letovisek Sao Vicente se rozkládá na severním pobřeží ostrova. Zabírá hluboké údolí řeky Ribeira Grande od jeho konce při ústí do Atlantského oceánu až zhruba 1,5 kilometru do vnitrozemí. Právě tímto údolím a pak tunelem pod průsmykem Boca de Encumeada vede důležitá silnice do městečka Ribeira Brava na jihu. Metropole Funchal leží 33 kilometrů daleko, mezinárodní letiště Aeroporto da Madeira Cristiano Ronaldo ještě o 20 kilometrů dále.

O koupání kolem Sao Vicente

Příjezd do Sao Vicente z východní a západní strany zajišťuje dvojice tunelů (Terra Cha a dos Cardais), neboť skalnaté svahy okolních hor jsou zde takřka kolmé (teprve dále se objevují typická terasovitá políčka). Druhá silnice přímo od Atlantiku vede kolem městského parčíku, do historického centra se však dostanete pouze po svých. Na dovolenou se sem můžou těšit příznivci výletů, sportu a jiných aktivit.

V případě pobřeží Sao Vicente nelze příliš hovořit o plážích jako spíše o místech vhodných ke koupání. K takovým lokalitám patří i Praia dos Juncos, Clube Naval Sao Vicente či Piscinas Calamar asi 1 kilometr od říčního ústí, kde si lze maximálně vychutnat nekonečnou sílu oceánu. Hledáte-li opravdu výjimečný zážitek, vydejte se mnoha tunely za soustavou pobřežních jezírek ve 20 kilometrů vzdáleném Porto Moniz.

Další rekreační střediska poblíž Sao Vicente

Přehled aktivit v Sao Vicente

Sao-Vicente.jpgNa návštěvníky Sao Vicente čeká kompletní paleta služeb včetně lékárny, pošty a obchodu s potravinami. Vynechat byste neměli ani vulkanické jeskyně a Muzeum vulkanologie (Grutas e Centro do Vulcanismo), kostel Igreja de Sao Vicente se zlatými oltáři nebo vavřínový les Chao dos Louros. Za zastávku stojí i stropní malba ve svatostánku Igreja Matriz či výhledy z okolních kopců. Spoustu jiných neobyčejných míst nabízí další oblasti Madeiry:

Zobrazit podrobné informace