Podrobné informace

  • 22 - 26 °C červenec / srpen *
  • 19 - 20 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Santana, dovolená mezi pohádkovými domečky

Jednou z nejznámějších lokalit Madeiry je obec Santana malý kousek od severního pobřeží ostrova. Rozkládá se u nově vybudovaného úseku hlavní silnice VE1 s dlouhým tunelem do východně ležícího Faialu. Opačným směrem do oceánu ústí říčka Ribeira de Sao Jorge. K Atlantiku to je odsud asi jeden kilometr, horskou silničkou dlouhou 10 kilometrů dojedete až pod vrchol nejvyšší madeirské hory Pico Ruivo (1 862 m n. m.).

Vyzkoušejte pláže v Santaně a okolí

Santana patří k centrům kulturního i sportovního života Madeiry a rozhodně si nemůže stěžovat na nezájem turistů. Tomu také odpovídá její dobrá infrastruktura a rušná atmosféra prakticky po celý rok. Vyvrcholením zdejšího společenského kalendáře bývá červencový folklórní festival tradiční hudby a tance „24 horas a bailar“ (24 hodin tance).

Atlantské břehy u Santany sice nabízejí neopakovatelné přírodní scenérie (obzvláště skaliska Ponta do Clérigo a Ponta de Catarina Pires či ostrůvek Ilhéu da Viúva), avšak ke koupání se příliš nehodí. Výjimku tvoří kamenité pobřeží dosažitelné kabinovou lanovkou Rocha do Navio poblíž potoka Ribeira dos Pregos. Za skutečnou pláží musíte vyrazit do São Jorge na západě či na Praia de Faial v uměle vybudované zátočině pod spektakulárním skalním masivem.

Další rekreační střediska poblíž Santany

Jak si užít pobyt v Santaně - zajímavosti, památky a zábava

Santana.jpgVedle sportovní a gastronomické nabídky tvoří středobod zábavy v Santaně tematický skanzen Parque Temático da Madeira. Zaměřuje se na zprostředkování historie a kultury ostrova veřejnosti a turistům. Jeho součástí jsou také roztomilé domky „palheiros“ s doškovou střechou a s trojúhelníkovitým průčelím bílé, modré a červené barvy. Dříve stovky těchto domečků obývali pastevci, dnes v některých z nich šikovné řemeslnice vyrábějí suvenýry ze slámy nebo krajek. Z dalších madeirských atrakcí stojí za vidění:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Santana

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.