Videogalerie Madeira

Vnitrozemí Madeiry

Vnitrozemí Madeiry si zamiloval i Winston Churchill, který často navštěvoval rybářskou vesničku Camara de Lobos. Neméně malebná je například také víska Ribeira Brava s kostelíkem Chovento z 16. století, jedna z vůbec nejstarších vesnic na ostrově.  Městečko Porto Moric je zas výjimečné díky přírodním lávovým bazénkům.

To nejkrásnější jsou zde ale hory a zdejší příroda. Podívejte se na video ze srdce Madeiry a přesvědčte se o krásách květinového ostrova na vlastní oči.

Hlavní město Funchal

Funchal je proslulý svými trhy, kde se dá sehnat vše od zeleniny, ovoce, květin, proutěných výrobků a výšivek až po čerstvé ryby či oblečení. Ve Funachalu samozřejmě můžete navštívit také celou řadu památek. K nejzajímavějším patří například katedrála See, nejzajímavější ze všech madeirských církevních staveb. Podívejte se na krátkou video ukázku přímo z Funchalu.

Turistika po levádách

Nikde jinde na světě nenajdete tak důmyslný zavlažovací systém potůčků křišťálově čisté vody, kolem kterých vedou malé upravené stezky. I krátká procházka po levádách je velkým zážitkem. Po levádách můžete chodit třeba celý den. Okolní příroda je překrásná a provoněná tisíci divokých květin. 

Atrakce a zábava na Madeiře

I v létě se dá na Madeiře sáňkovat. Ve vesničce Monte nasednete a po zhruba 4 kilometrech dorazíte do hlavního města Funchalu. Tento způsob dopravy není žádnou novinkou, na ostrově funguje už dobrých pár set let. Cestou navíc uvidíte botanickou zahradu s průzračnými jezírky, lesní bujnou přírodou, upravenými záhony i divoké orchideje. Věřte, že po shlédnutí videa budete dovolené na Madeiře ještě o kousek blíže.

Exkurze do muzea madeirských vín

Vína z Madeiry jsou jedny z nejlepších na světě. Milují je místní a chválí si je i každý návštěvník, který zde dostane možnost ochutnat. Snad i proto je na Madeiře celá řada muzeí věnovaná právě vínu. V muzeu madeirských vín se dozvíte to nejdůležitější o madeirských vinicích, historii i nejkvalitnějších a nejvzácnějších značkách. Nikdy nechybí ochutnávka a možnost pořídit si i malý vinný suvenýr.