Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Litochoro, dovolená a léto skoro jako v ráji

Rekreační oblast Litochoro se rozkládá v naprosto lukrativní lokalitě: na úpatí bájné hory Olymp (vrcholek Mytikas je s 2 918 metry nejvyšší v celém Řecku) a u pobřeží Thráckého moře. Zatímco hotelové areály se táhnou přímo podél mořských břehů, kompletní infrastrukturu a služby najdete ve správním městečku Litochoro asi 5 kilometrů ve vnitrozemí. Z mezinárodního letiště v Soluni sem díky dálnici dojedete zhruba za 75 minut.

Litochoro, to jsou pláže, moře a odpočinek jako z pohádky

Litochoro (přes 7 tisíc stálých obyvatel) se vyznačuje klidem a přátelskou atmosférou. Počátky obce sahají do vrcholného středověku, její pozdější obyvatelé se hojně věnovali mořeplavbě. Dnes se sem za pohodovou dovolenou vydávají rodiny s malými dětmi, milovníci turistiky a archeologie, zamilované páry i aktivní senioři.

U Litochora si můžete vybrat z několik kilometrů omamně malebných pláží, které lze rozdělit na severní a jižní část (podle polohy vůči ústí koryta místní říčky, většinou vyschlému). Jejich společný rys představuje hrubší písek promísený s kamínky, menší vlny a celkem svižný vstup do čisté, prohřáté vody. U hotelových komplexů najdete slunečníky, lehátka a další vybavení.

Další rekreační střediska poblíž Litochora

Co dělat v Litochoru

Litochoro.jpgZásluhou své polohy je letovisko přirozeným výchozím bodem pro túry do pohoří Olympos, jehož úchvatné panoráma vás tady bude doprovázet během celé dovolené. Nechybí značené stezky, infotabule ani Olympské informační středisko. Městečko Litochoro oplývá hojností restaurací, taveren, barů, obchůdků a jiných zařízení, v nichž příjemně strávíte volné chvíle.

Máte-li rádi dějepis, nevynechejte archeologické areály v Dionu a Vergině. Do tůněk v soutěsce Enipea se podle legendy chodila koupat samotná bohyně Afrodita. A co ještě podniknout na Olympské riviéře?

Zobrazit podrobné informace