Počasí na Chalkidiki a Olympské riviéře: kdy jet?

K moři na Chalkidiki a Olympskou riviéru od června do září

Ideální doba pro relaxační dovolenou u moře na pláži trvá od června do poloviny září. Jarní a podzimní měsíce využijte pro poznávání řeckých krás.

Hlavní sezóna: červen až polovina září

Vedlejší sezóna: květen a polovina září až říjen

Teploty moře a vzduchu na Chalkidiki a Olympské riviéře

Průměrná teplota moře od června do srpna: 22-25 °C

Pocasi-Chalkidiki-more.jpg

Průměrná nejvyšší teplota vzduchu od června do srpna: 27-30 °C

Pocasi-Chalkidiki-teploty.jpg

Pocasi-Chalkidiki-srazky.jpg

Podnebí na Chalkidiki a Olympské riviéře: v létě v tropickém stylu

Tři „prsty“ poloostrova Chalkidiki se vypínají z pevninské části Řecka na severu země. Olympská riviéra zaujímá pás pobřeží pod horou Olymp na protější straně z východu od výběžků Chalkidiki. Obě destinace charakterizuje středomořské podnebí s deštivou a relativně teplou zimou a slunné, tropické léto.

Deštivá a sychravá zima se v Řecku nevyhýbá ani Chalkidiki a Olympské riviéře. Od prosince se teploty rychle snižují k průměrným 11 °C, v lednu a únoru až k 9 °C. Během zimy často prší a přechodně mohou být srážky i trvalejší. Sníh je velmi vzácný a pokud se objeví, málokdy se udrží, i když i zasněžené pláže Chalkidiki pamatuje.

Úderem jara v polovině března postupně ubývá deštivých dnů a na scénu přichází slunce. Počasí se mění i z hlediska teplot. V dubnu už se můžete těšit na příjemných 18 °C, v květnu se teploty směle derou až k 23 °C. Navíc je příroda v rozpuku, takže příznivci procházek a aktivní dovolené mohou vážně přemýšlet o návštěvě pobřeží už v těchto měsících, i když je třeba brát v úvahu i riziko občasného deště.

Od června přebírá štafetu léto a turistická sezóna se naplno rozjíždí. Průměrné teploty dosahují 27 °C, v červenci a srpnu až 30 °C. Moře je ještě v červnu chladnější, průměrně má voda osvěžujících 22 °C, v hlavní letní sezóně už se ohřejete i v moři vyhřátém na 25 °C, což přeje plážovým a vodním radovánkám i s nejmenšími dětmi a vodním sportům.

Ani podzim není zájezdům k moři zapovězen. Právě naopak. Chcete-li se vyhnout největšímu náporu turistů, je brzký podzim ideální dobou, kdy navštívit pobřeží Olympské riviéry i poloostrov Chalkidi. Během dovolené v termínech druhé poloviny září a v říjnu je ovšem třeba myslet i na to, že sem tam může zapršet.

Co s sebou na Chalkidiki a Olympskou riviéru, aby vám počasí káplo do noty

V každém případě užijete lehké, volnější oblečení, ve kterém vám bude v horku příjemně. I plavky volte s ohledem na vlny a není na škodu přibalit jedny navíc.

Bude se vám ještě hodit: 

  • lehká pokrývka hlavy, nejlépe šátek či klobouk,
  • pohodlná prodyšná obuv, na výlety pevnější,
  • pláštěnka či deštník pro případ deště,
  • obuv do vody.

Počasí v ostatních letoviscích Řecka

Podívejte se také, jaké počasí vládne dalším řeckým ostrovům a destinacím na pevnině.

Počasí na řeckých ostrovech