Kallithea

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kallithea, dovolená ve víru zábavy i relaxace

Rušná Kallithea, jedno z nejvyhledávanějších letovisek řeckého poloostrova Kassandra, se nachází v severní polovině jeho východního pobřeží. Za nejbližší sousedy má Kriopigi a Afytos, k mezinárodnímu letišti Macedonia v Soluni to je po silnici zhruba 80 kilometrů. Prostřední z „prstů“ Chalkidiki, poloostrov Sithonie, vystupuje z vod Thráckého moře asi 20 kilometrů daleko.

Pláže v Kallithea

Novodobá Kallithea (v překladu „Krásná vyhlídka“) byla sice založena až roku 1922, ovšem její bezprostřední okolí se pyšní dlouhou dlouhou historií. Zdejší početné archeologické nálezy (např. Ammon Zeus) jsou důkazem, že dosahuje až do éry antického Řecka. Současnost obce se pojí s turistickým ruchem v průběhu celého léta. Návštěvníci tady oceňují krásné pláže, kompletní infrastrukturu a dostatek výletních cílů v regionu.

Kallithea se pyšní nádherným pobřežím s dlouhou písečnou pláží a možností vodních sportů. Rozděluje ji několik kamenných náspů pro ulehčení přístupu do čisté, osvěžující vody Thráckého moře. Na mnoha místech jsou k dispozici slunečníky s lehátky, stánky s občerstvením a půjčovny sportovního náčiní.

Další rekreační střediska poblíž Kallithea

Kallithea má vše pro zábavu od rána až do pozdní noci

Kallithea.jpgV letovisku Kallithea se nachází nákupní středisko s kavárnami, restaurace, obchody, bary, kluby a diskotéky. V letní sezóně zde vládne poměrně čilý ruch a milovníci protančených nocí si skutečně přijdou na své. K typickým výletním cílům kolem obce patří mořské břehy směrem ke Kriopigi nebo ekologicky cenné jezírko Mavrobara. Tipy na další zajímavá místa na Chalkidiki:

Zobrazit podrobné informace