Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kavos, dovolená v rušném středisku plné zábavy pro mladé

Středisko Kavos se táhne několik kilometrů podél východní strany nejjižnějšího cípu Korfu (Kerkyry). Kvůli protáhlému půdorysu ostrova je odsud do všech zajímavých míst na severu poměrně daleko, na druhou stranu se letovisko díky tomu pyšní bohatou infrastrukturou zajišťující jeho nezávislost. Od hlavního města je vzdáleno asi 50 kilometrů, využít lze pravidelné autobusové linky.

Přehled pláží u Kavosu

Na jižním cípu Kerkyry je sice Kavos v podstatě osamocen, přesto se jedná o velmi rušné prázdninové centrum, vyhledávané pro svou živou atmosféru plnou zábavy a nočního veselí. Nadchne zvláště mladé návštěvníky toužící po bujarých večírcích a dalších aktivitách. V okolí se nachází krásná příroda s mírně zvlněným terénem a rozsáhlými piniovými háji.

Pobřeží celého Kavosu lemuje několik kilometrů dlouhá pláž, jedna z největších a nejživějších na Korfu. Pokrývá ji písek s drobnými kamínky a do vod Jónského moře klesá jenom zvolna. Nabízí řadu možností vodních sportů, bary a restaurace (často bez typického zaměření na řeckou gastronomii). Na opačné straně ostrova, pod romantickými vápencovými skalisky, najdete 500 metrů dlouhou pláž Arkoudilas. Také ona je vybavena slunečníky s lehátky, minibarem a parkovištěm.

Další rekreační střediska poblíž Kavosu

Do Kavosu za zábavou i za turistikou

Kavos prakticky rovná se synonymum dovolené plné zábavy. Čas tady můžete strávit koupáním, tancem na diskotéce nebo výletem vypůjčenou loďkou. U střediska začíná (nebo končí, jak chcete) legendární, 220 kilometrů dlouhá stezka Corfu Trail, po níž lze vystoupit na vyhlídku na mysu Asprokavos a k ruinám klášteru Požehnané Panny Marie. Víska Spartera poskytuje báječný panoramatický výhled na jih Korfu.  Co ještě musíte vyzkoušet na Korfu?

  • Túru na nejvyšší horu Pantokrator,
  • prohlídku kostela sv. Nikolase v Barbati,
  • půvabnou přímořskou obec Pirgi,
  • dovádění v akvaparku Agios Ioannis a v akvaparku u Acharavi.

Zobrazit podrobné informace