Agios Gordis

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Agios Gordis, dovolená v rozcestí mezi magnety Korfu

Významné řecké letovisko Agios Gordis najdete na západní straně Korfu, ostrova v Jónském moři. Jedná o skvělé místo pro aktivní letní dovolenou s příjemným středomořským klimatem, vzdálené 20 kilometrů od hlavního města Kerkyra a letiště. Turisté si jej pro pobyt rádi vybírají kvůli rozmanité okolní přírodě a pro jeho praktickou polohu: Agios Gordis je ideálním výchozím bodem pro výlety za poznáním smaragdového ostrova.

Pláže na dosah z Agios Gordis

Spousta hotelových resortů v Agios Gordis slouží především dospělým klientům, některé dokonce vůbec neubytovávají osoby mladší 18 let. Jelikož značná část hotelů a penzionů leží ve svahu a některé části pláže mají přístup řešený převážně po schodech, nedoporučujeme lokalitu ani starším lidem s omezenou pohyblivostí.

Místní terén pro koupání se bude líbit dobrodružnějším povahám a romantikům. Obdivovat tady můžete divoké srázy padající prudce do vody a členité skalnaté útvary čnící z moře (jeden z nich se nazývá „dračí zub“). Přímo v Agios Gordis se nachází stejnojmenná pláž se zlatavým pískem a malými restauracemi i bary. Lehátka a slunečníky bývají k dispozici zdarma.

Další rekreační střediska poblíž Agios Gordis

Vybavení Agios Gordis a možnosti aktivit

Agios-Gordis.jpg

Většina turistického ruchu včetně taveren s řeckou kuchyní, obchůdků a minimarketů se v Agios Gordis soustřeďuje do jediné uličky. Pokud toužíte po bujarých večírcích, poohlédněte se raději po nějaké živější lokalitě. Vypůjčeným automobilem či motocyklem můžete vyrážet na projížďky do vzdálenějších oblastí Korfu. Co lze ještě spatřit nebo vyzkoušet v Agios Gordis a okolí?

  • Obří Aqualand v 10 kilometrů vzdáleném Agios Ioannis,
  • potápění, windsurfing a další vodní sporty, pro něž jsou ve zdejším moři ideální podmínky,
  • pamětihodnosti hlavního města Kerkyra,
  • klášter v zálivu Miriotissa.

  • Zpět na přehled informací o Korfu a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím