1. Fischer.cz
  2. Řecko
  3. Korfu
  4. Agios Georgios Pagon

Agios Georgios Pagon

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Agios Georgios Pagon, dovolená pro milovníky letní pohody

Méně známé středisko Agios Georgios Pagon leží na západě Korfu v malebné, klidné zátoce, tvořené ústím širokého údolí. Na severozápadě ho před vlnami Jónského moře a silnými větry chrání asi 130 metrů vysoký skalní útes. Hlavní město Kerkyra se nachází na druhé straně ostrova zhruba 40 kilometrů daleko, hosté letoviska se tam mohou vydat vypůjčeným autem či skútrem.

Agios Georgios a jeho dlouhá, souměrná pláž

Oblíbený, nicméně velmi klidný resort Agios Georgios Pagon dosud není zasažen masivním turismem. V okolí se ukrývají pouze malé vísky jako Afionas, Dafni či Vistonas. Ocení ho hlavně zájemci o poklidnou, odpočinkovou dovolenou včetně rodin s menšími dětmi. K ubytování slouží množství hotelů i apartmánových komplexů.

Kouzlo střediska Agios Georgios Pagon spočívá v jeho rozsáhlé písečné pláži s oblázky, která se táhne v délce 2,5 kilometrů po celé šířce údolí. Její poznávací znak tvoří pravidelný obloukovitý tvar, u kterého se ani nechce věřit, že by byl dílem přírody. Po jejím obvodu funguje množství taveren a barů, nechybí nabídka rozmanitých plážových sportů včetně motorizovaných.

Další rekreační střediska poblíž Agios Georgios Pagon

Koupání, turistika a další atrakce Agios Georgios Pagon

Agios-Georgios-Pagon.jpgAgios Georgios Pagon poskytuje bohaté možnosti aktivního vyžití. Vyrostla zde sportovní hřiště (volejbal, tenis), lze si vypůjčit osobní vůz, čtyřkolku i motocykl. V četných restauracích ochutnáte vynikající řeckou kuchyni (např. rybí taverna Akrogiali). Z blízké obce Afionas se otevírá krásný výhled na letovisko a na mořskou hladinu. Pěší stezka Corfu trail dlouhá 220 kilometrů přibližuje turistům malebné ostrovní scenérie. A ještě pár tipů na zábavu a poznání Korfu:

  • byzantská pevnost Gardiki ze 13. století,
  • rybářská osada Kouloura s loďkami u pobřeží,
  • akvapark v Agios Ioannis uprostřed ostrova,
  • horská vesnice Makrádes s kouzelnými výhledy.

Zobrazit podrobné informace