Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Dovolená Acharavi, to je klid, moře, pláže a vy

Rušné letovisko Acharavi leží uprostřed severního pobřeží Korfu v dlouhé otevřené zátoce Rodas – na rekreační středisko stejného názvu také plynule navazuje. V jeho blízkém okolí se vlní mírně vysoké kopce porostlé zelení, mezi nimi se ukrývají políčka farmářů a hlouběji ve vnitrozemí se zvedá Pantokrator, nejvyšší hora ostrova. Do hlavního města Kerkyra s mezinárodním letištěm je to přes 40 kilometrů.

Pláž v Acharavi pro děti i dospělé

Acharavi zaujme svým společenským i sportovním vyžitím včetně rušného nočního života širokou škálu návštěvníků. Díky své rozlehlosti v délce několika kilometrů podél moře si tady své místečko najdou i vyznavači klidné dovolené, perfektní vybavení nadchne rodiny s dětmi. Skvělé terény čekají na milovníky podmořského světa. Ubytování nabízejí spíše apartmánové komplexy a menší hotely.

Pláž v Acharavi je sice úzká, avšak táhne se podél celého střediska v délce více než 4 kilometry. Oceníte na ní písčitý povrch s drobnými kamínky, pozvolný vstup do Jónského moře a vybavení lehátky, slunečníky a sprchami. Podél pláže vede rušná promenáda plná obchodů, barů a taveren jako restaurace Faros či Medusa Seaside Restaurant s hezkým výhledem na mořskou hladinu.

Další rekreační střediska poblíž Acharavi

Poznejte v Acharavi vodní svět i starobylé památky

Acharavi.jpgAcharavi představuje ráj pro milovníky vodních aktivit. Vyzkoušet můžete šnorchlování, působí zde potápěčské školy, na vodní hladině se prohánějí lyžaři, lze si vypůjčit vodní člun a větších vln si užívají surfaři. Samotné městečko nabízí spoustu bazénů přístupných pro veřejnost. Velkým lákadlem je menší akvapark Hydropolis se spoustou vodních atrakcí a dokonce i s malým zoo. Z památek zaujmou pozůstatky římských lázní, oblíbené jsou výlety do okolních kopců terénními auty. Co ještě dělat na Korfu? Inspirujte se:

  • 220 kilometrů dlouhou turistickou trasou procházející celým ostrovem,
  • malebnou horskou vískou Makrádes,
  • nákupy v metropoli Kerkyře.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Acharavi