Komenno

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kommeno, pro klidnou dovolenou zrozeno

Na severovýchodním pobřeží Korfu, asi 8 kilometrů severně od metropole Kerkyry a jejího mezinárodního letiště, vyčnívá z Jónského moře poloostrov Kommeno. Najdete na něm malou, stejnojmennou vísku, přerůstající ve stále populárnější dovolenkové centrum. V blízkém okolí je několik dalších letovisek jako Dassia (severně) či Gouvia (jižně), kde lze využít široké nabídky sportů a zábavy.

Pláže v oáze klidu Kommeno

Jedná se o velmi klidné středisko vhodné pro všechny milovníky ničím nerušené dovolené s dostatečným odpočinkem. Nehledejte zde velké zábavní podniky, zato všude natrefíte na rozsáhlé olivové háje. Hotely v Kommenu nabízejí nádherný výhled na Jónské moře.

Pláže v Kommenu nejsou nijak velké a tvoří je převážně kamínky s pískem. Nechybí klasické vybavení v podobě lehátek a slunečníků. Občerstvení zajišťuje řada taveren a barů. Jiná zajímavá, asi 100 metrů dlouhá pláž se táhne stranou od civilizace severním směrem. Několik dalších pláží nabízí též rušnější středisko Gouvia.

Další rekreační střediska poblíž Kommena

Autem i člunem za výlety z Kommena

Kommeno.jpgAtmosféra v Komennu vás pohltí svým klidem a pohodou. Mimo slunění a koupání patří k oblíbeným aktivitám procházka po okolních nevysokých kopcích. Cesta vás zavede i ke kostelíku Ipapandi, který vévodí celému malebnému poloostrovu a poskytuje výhled na pobřeží. Přímo v centru obce je k dispozici restaurace Panorama. Můžete si také zapůjčit automobil, skútr, čtyřkolku, loďku a motorový člun. Do hlavního města jezdí linkové autobusy, v sousední Gouvii se nacházejí historické klenoty v podobě zbytků benátské loděnice a středověkého hradu. A ještě tipy na výlety z Komenna:

  • výstup na nejvyšší kerkyrskou horu Pantokrator,
  • prohlídka kostela sv. Nikolase v Barbati,
  • návštěva půvabné přímořské obce Pirgi,
  • dovádění ve vodním světě Agios Ioannis a akvaparku u Acharavi.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Komenno

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.