Anemomylos

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Anemomylos, dovolená v oáze klidu na kraji města

Anemomylos je místo mezi vesničkou Analipsi a hlavním městem Kerkyrou. Leží na poloostrově Kanoni na východním pobřeží Korfu. Za Jónským mořem se ve vzdálenosti asi 12 kilometrů táhne evropská pevnina v oblasti Albánie. Směrem na západ se rozkládá mezinárodní letiště a za ním se krčí řada vnitrozemských pahorků.

Skromná, ale pěkná pláž v Anemomylu

Anemomylos nabízí ve spojení s blízkou metropolí veškerý komfort městského střediska, zároveň však není tak hlučný. Od pobřeží směřuje do moře dlouhé kamenné molo, na jehož začátku stojí zrekonstruovaný větrný mlýn. V okolí se nachází několik hotelů a apartmánových komplexů. Pokud si chcete užít koupání s poznáváním řecké historie, bude se vám tady jistě líbit.

V Anemomylos najdete malou pláž městského typu těsně u silnice. Místní i rekreanti ji využívají k rychlému osvěžení během dne mezi jiným programem. Populární je též dlouhé molo s možností koupání v krásně čisté vodě bez nutnosti ušpinit se pískem. Otevírají se z něj hezké výhledy na historické budovy Kerkyry, v níž se ukrývají další městské pláže.

Další rekreační střediska poblíž Anemomylos

Vydejte se za památkami Anemomylos či na procházku zahradou

Anemomylos.jpgStředisko Anemomylos poskytuje kromě stylových restaurací a kaváren (u mola se např. skví restaurant Nautilus s pohledem na moře a kotvící lodě) i řadu aktivit a jiného vyžití. Jen po pár krocích se dostanete do krásné velké zahrady Mon Repos s muzeem Palaiopolis. Na jejím okraji u moře se táhne nádherná pláž se slunečníky a lehátky. V obci Analipsi vás čekají archeologická naleziště se zříceninami z dob raného křesťanství a románský kostel. Jak si naplno užít dovolenou na Korfu? Vyzkoušejte:

  • zábavu v akvaparku Hydropolis v Acharavi,
  • býpravu do rybářské vísky Koulora,
  • návštěvu zámku Achillion rakouské císařovny Sissi,
  • výstup na nejvyšší horu Pantokrator.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Anemomylos

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím