Roda

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Roda, dovolená na pláži bez konce

Turistické letovisko Roda se rozkládá na severních březích řeckého Korfu, mezi hlučným Sidari a nepsaným hlavním městem této části ostrova Acharavi. Sama Roda je poměrně klidným místem, avšak turisté zde naleznou vše, co potřebují ke strávení příjemné letní dovolené. Z původní rybářské vesničky se vypracovala ve velmi oblíbené středisko, prosperující zejména z cestovního ruchu.

Rodinná pláž Rody

Lokalitu často navštěvují zejména rodiny s dětmi. Pokud se vydáte po pobřeží dále na východ skrz Acharavi, je již více členité a dostanete se až k rybářské vísce Kassiopi, z níž dohlédnete na evropskou pevninu – do Albánie.

Roda se pyšní jednou z nejdelších pláží na celém ostrově Korfu. Vstup do vody je zde v porovnání s ostatními lokalitami velmi mírný, moře mělké a klidné, a tak se tu bez obav mohou osvěžit menší děti i nezkušení plavci. Za poplatek lze získat lehátka se slunečníky, nechybí ani vodní lyžování, paragliding, půjčovna člunů nebo plážové hry jako je ringo.

Další rekreační střediska poblíž Rody

Jídlo, památky i adrenalin v Rodě

Roda.jpg

Nejen u pláže máte na výběr z restaurací a taveren, nabízejících národní a mezinárodní pokrmy i dětské speciality pro mladší návštěvníky. Za zmínku stojí místní bary jako Sandy´s Arms, v nichž si vychutnáte večerní posezení s koktejlem, karaoke, živou hudbou či promítáním filmů. Tahákem Rody je závodní okruh, kde si na motokárách mohou zařádit sportovní nadšenci. Pěší turisty zase nadchnou upravené stezky. V obchůdcích a stáncích, přestože jich není mnoho, snadno nakoupíte potraviny, drogerii, oblečení i suvenýry pro své blízké. Kraj nezapomíná ani na milovníky kultury:

  • Přímo v Rodě stojí kostel svatého Georgiose, pořádající pravidelné mše.
  • Masivní zřícenina dórského chrámu z 5. století před naším letopočtem je zasvěcená bohovi Apollonovi.
  • Za vidění stojí i nejjižnější výběžek ostrova mys Asprókavos.

Zobrazit podrobné informace