Sidari

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Sidari, dovolená nabízející nevšední krásy, dary moře i odpočinek

Sidari představuje rušné, hojně navštěvované středisko na severu Korfu. Hlavní silnice odsud vede do hlavního města Kerkyry (45 kilometrů) a překonává při tom horské pásmo, jemuž dominuje nejvyšší ostrovní hora Pantokrator. Severním směrem, zhruba ve vzdálenosti 30 kilometrů, vykukuje z Jónského moře hornaté albánské pobřeží.

Zaplavte si u pláže v Sidari

Původně se v Sidari nacházela ospalá rybářská vesnice, dnes zde bary žijí až do ranních hodin. V jeho západní části vystupují z moře na pobřeží pískovcové skály, oblíbené místo k trávení volného času. Okolní krajina se vlní jen mírně, zato břehy díky dramatickému reliéfu vytvářejí několik zátok ukrývajících romantické pláže. Sidari prostě nabízí pro každého něco: noční zábavu mladým hostům, aktivní pobyt rodinám s dětmi, příjemné prostředí seniorům a dobrý přístup handicapovaným.

Rozmanité, písečné pláže v Sidari, dlouhé maximálně 500 metrů a pozvolně klesající do moře, disponují kromě lehátek a slunečníků i sprchami. Západně, u pískovcových skalisek, se táhnou menší a klidnější pláže s cestičkami a žebříky ke snadnějšímu vstupu do vody. Nabízejí možnosti plavání v místech zvaných kanály. Nejznámější z nich je „Kanál lásky“ (jeho zdolání má údajně moc do roka přivolat partnera).

Další rekreační střediska poblíž Sidari

Letovisko Sidari je nejen plné barů a noční zábavy

Sidari.jpgV Sidari není na rozdíl od mnoha jiných středisek na Korfu mnoho památek, zato jeho centrum překupuje bary (Sea Monkeys Beach), tavernami (Kavvadias) a nočními podniky. Nechybí množství krámků se suvenýry, supermarketů ani autopůjčoven. Pěšky lze navštívit okolní malebné vesničky a pobřežní vyhlídková místa. Lodní výlety míří k ostrovům Erikoussa, Othoni či Paxos. Pestrá nabídka vodních aktivit zahrnuje potápění a šnorchlování. Co dále umožňuje Korfu?

  • Výšlap za dalekým výhledem z hory Pantokrator,
  • dovádění v akvaparku Agios Ioannis nejen pro děti,
  • zbytky prastaré byzantské citadely Angelókastro,
  • prohlídku památek metropole Kerkyry.

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím