Psalidi

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Psalidi, příjemné předměstí pro klidnou dovolenou

Malebné řecké letovisko Psalidi se nachází v podstatě na předměstí hlavního města ostrova Kos. Naleznete ho na východní straně u pobřeží Egejského moře, v rovinaté krajině pod kopci, jimž dominuje vrcholek Sympetro. Na okraji Psalidi leží jezírko Limni Psalidiou. Za dobré viditelnosti jsou ze střediska vidět břehy turecké pevniny v oblasti Bodrumu. Letiště u Antimachie leží asi 25 kilometrů daleko.

Pláže u Psalidi jsou jako lázně

Psalidi je velmi oblíbené mezi návštěvníky všech věkových kategorií díky svému klidnému prostředí a zároveň díky dosahu služeb většího města. Užijete si tedy nerušené letní radovánky v horkém slunci i noční zábavu. Většina ubytovacích kapacit včetně luxusních hotelových komplexů se nalézá v bezprostřední blízkosti pláží.

Pláže jsou v Psalidi převážně oblázkové, ale najdete tady i příjemné písčiny. Letní pobyt na nich je zvláště vhodný pro děti, jelikož mořské dno zde klesá velmi pozvolna a vytváří tak pro ně bezpečný prostor. Nejznámější zdejší pláž Embros Therma se rozkládá kousek od sirného pramenu vyvěrajícího ze skály a tekoucího rovnou do mořské vody. Vyzkoušejte její léčivé účinky na poruchy pohybového ústrojí a nemoci kůže!

Další rekreační střediska poblíž Psalidi

Psalidi je ráj pro aktivní dovolenou

Psalidi.jpg

Příznivce dovolené plné zážitků potěší Psalidi svou pestrou nabídkou vodních sportů. K dispozici jsou vyjížďky na člunech, vodní lyžování i potápění – ať už s přístroji nebo klasické šnorchlování. Dobře se tady mají surfaři, o čemž svědčí Windsurf Kos Windzone a Big Blue Surf Center. A přímo v Psalidi, anebo v jeho okolí stojí za návštěvu:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Psalidi