Ierapetra

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Ierapetra, větší středisko poskytující klidnou dovolenou

Ierapetra, jediné město na jižním pobřeží Kréty, je zároveň nejjižnějším městem Evropy. Leží na nejteplejším místě ostrova, má už spíše africkou atmosféru a díky specifickému proudění vzduchu zde přes rok skoro neprší. Absence vysokých kopců v okolí se využívá k hojnému pěstování zeleniny. Asi 14 kilometrů od něj se ve Středozemním (Libyjském) moři nachází ostrůvek Christi (zvaný Oslí), do metropole Heraklionu s mezinárodním letištěm je to hodinu a půl cesty.

Další blízká rekreační střediska:

Pláže v Ierapetra

V minulosti nepatřila Ierapetra k nejvyhledávanějším turistickým cílům Kréty, ale v poslední době se zásluhou rozšířené nabídky ubytování a služeb stala rušným letoviskem. Skvělou dovolenou tady prožijí rodiny s dětmi, zamilované páry i skupiny mládežníků toužící po zábavě včetně nočního života. V okrajových částech města panuje klidná atmosféra.

Přímo v Ierapetře najdete několik menších pláží dlouhých maximálně 1 kilometr. Východně od ní se táhne velká a klidná pláž o délce asi 15 kilometrů. Všechny sestupují do vody poměrně dost rychle, avšak jsou čisté a tvoří je drobné kamínky. Od jihu občas vanou ostřejší větry přinášející písek ze Sahary. Zvednuté vlny využívají milovníci windsurfingu a paraglidingu.

Nenechte si ujít koupání na Oslím ostrově

Ierapetra.jpgIerapetra je město s živým přístavem a s kompletní infrastrukturou zahrnující malé obchůdky i velké supermarkety. Za procházku stojí hlavně dlouhá promenáda s možností nákupů a s mnoha tavernami, které připravují vynikající řecké speciality (Restaurant Zorbas, Fish Tavern Levante atd.). V blízkém okolí vyzkoušejte následující výlety:

  • Plavba na ostrov Chrisi s cedrovými lesy a nádhernými plážemi
  • Průzkum rázovitých vesniček na východním cípu Kréty
  • Výhled z kopců kolem Agios Ioannis
  • Návštěva muzea v Myrthu a nedalekého archeologického naleziště
  • Plavba na ostrůvky Koufonisi a Gaiduronisi

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím