Niforeika

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Niforeika, dovolená pro celou rodinu

Niforeika je jedno z menších letovisek na severním pobřeží Peloponésu. Leží v Patraském zálivu hned vedle městečka Kato Achea, kde je pobřeží plynule zastavěné turistickými resorty se svěžími zahradami. Jeho velkou výhodu představuje blízkost letiště Araxos, které se nachází 15 kilometrů na západ. Do centra zdejší oblasti, třetího největšího řeckého města Patra, je to zhruba 25 kilometrů.

Koupání u průzračného moře Niforeiky

Niforeika je klidné letovisko s romantickým nádechem v nížinaté krajině, pohoří se zvedá až po několika kilometrech do centra ostrova a také nad Patrou (Panachaiko). Ubytovací kapacity jsou umístěny co nejblíže k plážím a oblíbí si je především rodiny s dětmi. K protažení těla zvou četná sportoviště, není nouze o restaurace a bary.

V Niforeice se táhne skoro 1 kilometr dlouhá pláž, díky přiléhajícím hotelům většinou částečně organizovaná. Nebývá přeplněná, pokrývá ji písek s oblázky a pyšní se oceněním modrou vlajkou EU. Vyzkoušet lze také nedalekou, velmi prostornou pláž v Kato Achea s nabídkou vodních sportů a pozvolnějším vstupem do moře.

Další rekreační střediska poblíž Niforeiky

Tipy na aktivní dovolenou v Niforeice

Niforeika.jpgNákupní možnosti jsou v Niforeice omezené, ale vše si lze vynahradit v Kato Achea a v ještě mnohem větší míře v Patře. Niforeika je skvělým východiskem k výletům za poznáním, zvlášť zajímavý je severozápadní výběžek poloostrova nedaleko odtud. Doporučujeme projít si okolí zdejších lagun Kalogria a Prokopos s hnízdícími ptáky a vyhlídkovými místy.

Kdo chce více cestovat, může využít výletu po historických památkách poloostrova, které přesahují svou hodnotou národní význam a jsou často součástí UNESCO:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím