Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kremasti, dovolená u moře, u metropole i u přírodních lákadel

Letovisko Kremasti leží v severní části západního pobřeží ostrova Rhodos, asi 500 metrů od břehů Egejského moře. Jeho středem prochází silnice z hlavního města na letiště a k ostatním turistickým resortům západního pobřeží. Díky ní snadno dojedete do metropole Rhodu (12 kilometrů), ještě blíže je mezinárodní letiště Diagoras, rozkládající se hned vedle Kremasti. Terén se ve vnitrozemí zvedá směrem k přírodní rezervaci Philerimos.

Pláže u Kremasti nejsou přeplněné

Kremasti je rušné středisko díky velkému pohybu domorodců i turistů v oblasti mezi hlavním městem a letištěm. Na druhou stranu nekypí žádným bouřlivým nočním životem, který se odehrává v blízkých letoviscích jako Ialysos a Faliraki. Oblast od hlavní silnice k pobřeží zaplňují hotýlky a apartmány.

V Kremasti najdete několik menších, avšak nepříliš zaplněných pláží, plynule navazujících na další u resortu Ialysos. Vyznačují se malebností, oblázkovým povrchem a rychle se noří do vody, na které se zásluhou větru někdy tvoří větší vlny. Na své si přijdou milovníci vodních sportů. Občerstvit se můžete ve vyhlášené taverně Blue Coast přímo u břehů.

Další rekreační střediska poblíž Kremasti

Co dělat v Kremasti? Vydejte se na výlet do středověkého kláštera

Kremasti.jpgV Kremasti sice příliš zajímavých míst není (zaujmout vás může jen velký kostel), avšak blízkost metropole Rhodu (UNESCO) s mnoha památkami to bohatě vynahrazuje. Z letoviska lze též podnikat výlety lodí, často mířící na některé z okolních ostrovů. Pár desítek minut stačí k dosažení přírodního parku Philerimos s mnoha vyhlídkami a zbytky středověkého kláštera. Jak si co nejvíce užít pobyt na Rhodosu? Vyzkoušejte:

  • vyhlášené Údolí tisíce motýlů v Petaloudes,
  • obec Asklipio s krásným byzantským kostelíkem a zbytky hradu,
  • výlet k přírodní památce „Sedm pramenů“ Epta Píges,
  • jedno z nejvíce zachovaných starověkých městeček Kamiros.

Zobrazit podrobné informace