Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Plimiri, dovolená v pohodě na rhodském jihu

Maličké letovisko Plimiri (Plimmiri, Plimmyri) se nachází na jižní, klidnější polovině řeckého rekreačního ráje Rhodos. Je to odsud blízko k nejjižnějšímu bodu ostrova, surfařskému ostrovu Prasonisi, naopak hlavní město Rhodos a mezinárodní letiště leží hodně přes 70 kilometrů daleko. Plimiri, to je především blankytné Středozemní moře, úzká políčka a skalnaté pahorky, kam oko do vnitrozemí dohlédne.

Mořské radovánky a koupání v Plimiri

Plimiri v podstatě rovná se pouhé seskupení několika hotelů na zcela výjimečném místě jižního Rhodosu. Krajinu dotváří ortodoxní kostelík, několik původních usedlostí a dlouhé kamenné molo vymezující začátek zdejší pláže. Jednoduše řečeno: místo jako stvořené pro každého, kdo chce prožít dovolenou v absolutním klidu a stranou hučících davů.

Největší lákadlo Plimiri představuje rozlehlá, přes 2 kilometry dlouhá pláž. Hlavní úsek pod hotely má dostatečnou šířku, aby si na něm každý našel své pěkné místečko. Turistů zde bývá pomálu, tomu také odpovídá menší nabídka sportovních aktivit. Vaše děti ovšem budou spokojené, na písku mohou stavět hrady a mělký vstup do vody jim umožní pohodové koupání.

Další rekreační střediska poblíž Plimiri

Nápady, kam vyrazit za poznáním z Plimiri

Plimiri.jpg

Pokud nechcete pobyt v Plimiri trávit pouze na pláži, na hotelu nebo windsurfingem v nedalekém Prasonisi, jste odkázaní především na výlety po Rhodosu. Ostrov naštěstí nabízí četné možnosti trávení volného času. Zkuste například:

Zobrazit podrobné informace