Počasí na Rhodosu: kdy jet na dovolenou?

Letní radovánky si na Rhodosu užijete od června do poloviny září

Dovolená na pláži? Skvělé počasí a projasněná obloha vládne Rhodosu od června do poloviny září. Patří-li k vaší dovolené neodmyslitelně také sport a poznávání památek, bude vám lépe vyhovovat jaro a začátek podzimu, kdy se vyhnete vysokým teplotám.

Hlavní sezóna: červen až polovina září

Vedlejší sezóna: květen a polovina září až říjen

Teploty moře a vzduchu na Rhodosu

Průměrná teplota moře od června do srpna: 23-25 °C

Pocasi-N-Rhodos-more.jpg

Průměrná nejvyšší teplota vzduchu od června do srpna: 28-31 °C

Pocasi-N-Rhodos-vzduch.jpg

Pocasi-N-Rhodos-srazky.jpg

Podnebí na Rhodosu: středomořské s horkým létem

Rhodos leží ve východní části Egejského moře na dohled od tureckého pobřeží a s 259 slunečnými dny patří k nejteplejším ostrovům ve Středomoří. Zdejší středomořské podnebí se vyznačuje mírnou, deštivou zimou a velmi teplým, slunečným létem. Díky nedaleké hornaté pevnině nedochází k velkým teplotním výkyvům.

Zimní období s sebou přináší nevlídné počasí v podobě hojného deště i bouřek, teploty jsou ale poměrně vysoké, v průměru 15 až 17 °C. Minimální nejchladnější noční teploty zpravidla nespadnou pod 3 °C, proto se v nižších polohách objevují sněhové srážky zřídka a většinou rychle roztají. Trvalejší sněhová pokrývka vydrží o něco déle pouze na vrcholcích nad 1 200 metrů nad mořem (Atáviros).

jara se začíná obloha projasňovat, ustávají deště a přibývá teplejších dnů. V dubnu a květnu rozkvétá množství rostlin a ostrov se barví sytou zelení. Severozápadní větry meltémi proudí k ostrovu od poloviny května.

Zatímco v jarních měsících se projevují jako nepříjemně chladné, v létě naopak poskytují kýžené ochlazení od vlny veder a zároveň vytváří příznivé podmínky pro windsurfing a kitesurfing. Maxima se během srpna mohou blížit až k 40 °C. Osvěžení poskytuje i moře, které si drží stabilní teplotu od 23 do 25 °C.

podzimem se přidávají přeháňky, počasí je ale pořád letní a moře stále dostatečně teplé pro koupání.

Co s sebou na Rhodos k moři i na výlet

Aby vám bylo v horku příjemně celý den, vybavte se oblečením z prodyšných, nejlépe přírodních materiálů, a nezapomínejte ani na pokrývku hlavy. Bude se vám ještě hodit: 

  • sluneční brýle s ochranným filtrem,
  • pohodlná plážová obuv a boty do vody,
  • lehká bunda nebo svetr na chladnější večery,
  • pláštěnka či deštník, cestujete-li na jaře nebo na podzim.

Počasí v ostatních letoviscích Řecka

Podívejte se také, jaké počasí vládne dalším řeckým ostrovům a destinacím na pevnině: