Doprava po Thassosu. Kde si půjčit auto?

Malá rozloha, silnice kolem celého obvodu ostrova, taxislužba a autopůjčovny v letoviscích slibují dobrou přepravu podél pobřeží na všechna důležitá místa Thassosu.

Silniční doprava na Thassosu

Silniční síť na Thassosu je jednoduchá: tvoří ji okružní silnice obepínající podél pobřeží celý ostrov (včetně letovisek a městeček Limenas (Thassos), Limenarie, Potos, Skala Potamias atd.) – po ní také jezdí pravidelná autobusová doprava. Z této hlavní silnice odbočují silničky vedoucí k malým vesnicím ve vnitrozemí. Díky tomu lze ostrov autem objet za jediný den a za týden dovolené pohodlně navštívit všechny zajímavosti.

Pronájem osobního vozu na Thassosu

Na ostrově fungují půjčovny osobních automobilů, motocyklů, skútrů, bicyklů a motorových člunů. K pronájmu auta na Thassosu stačí řidičský průkaz, ovšem některé autopůjčovny vyžadují také dosažení minimálního věku 21 let. Cena obvykle obsahuje nájem, havarijní pojištění, spoluúčast při nehodě a vratnou zálohu.

Okružní silnice kolem Thassosu v oblasti Aliki

Nabídku partnerské autopůjčovny CK FISCHER vám zajistí průvodce. Před pronájmem vozidla jinde si vždy dobře prostudujte smluvní podmínky, CK FISCHER nenese odpovědnost za případné problémy. Pravidla silničního provozu na Thassosu jsou stejná jako v celém Řecku.

Taxi

Rychle, pohodlně, kdykoliv a kamkoliv včetně pláží se na Thassosu dostanete zásluhou taxi. Funguje 24 hodin denně a v letoviscích mají vozy taxislužby stanoviště na více místech. S objednáním pomůže hotelová recepce či aplikace v chytrém telefonu. Cena se počítá podle vzdálenosti, doporučujeme ji dopředu s taxikářem alespoň orientačně dohodnout.

Dovolená letecky na Thassos

Na ostrově Thassos není žádné letiště. Nejbližší mezinárodní letiště Kratikós Aeroliménas Kaválas „Mégas Aléxandros“ (česky Mezinárodní letiště „Alexandra Velikého“ Kavala, anglicky Kavala International Airport „Alexander the Great“) leží mezi městy Kavala a Keramoti asi 15 kilometrů vzdušnou čarou od břehů ostrova a slouží pro západní část regionu Východní Makedonie a Thrákie. Mezistátní lety přijímá od roku 1987, v roce 2018 ho využilo přes 400 tisíc pasažérů. Doba letu z Prahy je zhruba 2 h 5 min.

Lodní a trajektová doprava

Jediný způsob, jak se z letiště dostat na Thassos, představuje plavba lodí. Pravidelné trajektové a lodní linky plují z Keramoti do Limenas (Thassos) a z Kavaly do Limenas (Thassos) a Ormos Prinou (mezi rekreačními středisky Skala Sotiros a Skala Rachoni).