Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Potos, dovolená pro každého

Jedno z nejpopulárnějších rekreačních středisek ostrova se rozkládá v jihozápadní části Thassosu mezi letovisky Astris (jihovýchodně) a Pefkari (západně), za kterým leží ještě známá Limenarie. Z Potosu se otevírají nádherné pohledy na Thrácké moře, při dobrém počasí až na posvátnou horu Athos na poloostrově Chalkidiki přibližně 50 kilometrů daleko. Správní středisko Limenas se nachází na druhé straně ostrova zhruba 40 kilometrů jízdy autem.

Písečné pláže v Potosu vás nadchnou

Potos platí za docela rušné, dobře vybavené letovisko s možností pěkného koupání, procházek ulicemi i toulek okolní zvlněnou krajinou s pahorky jako Tragi (377 m n. m.) nebo Pefkon (401 m n. m.). Hotely čekají na turisty po celém městečku, větší ubytovací komplexy vyrostly u pobřeží jižně od centra (směrem k mysu Antonios) a hlavně severozápadně u Pefkari. Všude kolem nich se táhnou sady a olivové háje.

Potos znamená především krásné písečné pláže. Přímo ve středisku začíná u malého kamenného mola zhruba 1 kilometr dlouhá pláž Paralia Potos, která se v jižní části za ústím nevelké říčky někdy označuje jako Paralia Agios Antonios. U mola ji pokrývá hustá šachovnice slunečníků s lehátky, avšak úseky směrem na jih nabízejí mnohem více volného místa. V okolí vás čekají i další, vesměs kratší, ale příjemné pláže, například Vulos, Pefkari nebo Alexandra.

Další rekreační střediska poblíž Potosu

Aktivity a zábava v Potosu

Městečko Potos disponuje veškerou turistickou infrastrukturou zahrnující obchody a lékárnu, restaurace a taverny, bary a kavárny i čerpací stanici a autobusovou zastávku. V jeho centru stojí pěkný pravoslavný kostel Koimeseos Theotokou a po cestách v okolí se dostanete do vnitrozemské přírody i do blízkých pobřežních letovisek jako Limenarie. Na delších výpravách vás čekají další zajímavosti Thassosu:

Zpět na přehled informací o Thassosu a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace