Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Skala Sotiros, příjemná dovolená pro každého

Kdo si chce vychutnat příjemné slunečné léto na Thassosu, určitě nebude zklamán ve Skala Sotiros (Skala Soteros, Skala Sotiras) na jeho západním pobřeží. Jedná se o jedno z letovisek, které v této části ostrova vytvářejí takřka souvislý pás (patří do něj ještě Pachis, Skala Rachoni a Skala Prinos na severu a Skala Kallirachis na jihu). Od řecké pevniny ho dělí asi 20 kilometrů hladiny Thráckého moře, vnitrozemský povrch se svižně zvedá do táhlého hřebenu o výšce kolem 800 metrů. Hlavní město Limenas leží asi 20 kilometrů jízdy po silnici.

Koupání na plážích u Skala Sotiros

Do Skala Sotiros doposud nedorazila vlna výstavby rozlehlých ubytovacích komplexů. Své služby zde nabízí především menší hotýlky a penziony, které ocení hlavně hosté toužící po soukromí a nerušeném odpočinku. Vychutnají si mazlivou přímořskou scenerii s malým přístavištěm, nevysokými pahorky a středomořskou vegetací, ve které se také – zhruba 3 kilometry daleko – ukrývá původní obec Sotiros.

Přímo ve Skala Sotiros se nachází dvojice písečných pláží podobného, trojúhelníkového půdorysu. Honosně se nazývající Bikini Beach v severní části letoviska u starého mola a pobřežní uličky měří 100 metrů. O něco větší Sotiros Beach na jihu přiléhá k jachetní marině. Další veřejně přístupné úseky pobřeží, pokryté pískem často promíchaným s oblázky, se táhnou oběma směry od rekreačního střediska.

Další rekreační střediska poblíž Skala Sotiros

Jak se bavit na dovolené ve Skala Sotiros

Ve Skala Sotiros funguje pouze základní infrastruktura (restaurace, taverny, minimarket, čerpací stanice). Za dalšími službami se musíte vydat do sousedního, rušnějšího Skala Prinos, jehož význam zvyšuje přístaviště pro trajektové a lodní linky do pevninské Kavaly (směr mezinárodní letiště). Na zájemce o historii čekají pamětihodnosti Limenasu (autobusem), z dalších turistických lákadel Thassosu navštivte:

Zpět na přehled informací o Thassosu a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Skala Sotiros

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.