Nejkrásnější pláže na Thassosu a nejlepší koupání

Pobřeží Thassosu dlouhé 95 kilometrů zdobí mnoho krásných pláží s průzračnou vodou. Romantické plážičky se ukrývají hlavně na jihu a východě v kamenitých zátokách, prostorné pláže – většinou přesto nepřesahující délku 2 kilometrů – lemují rovné přímořské úseky na severovýchodě a západě. Pokrývá je písek nebo směs písku s kamínky a nabízejí úžasné výhledy na okolní ostrovy v Thráckém moři (součást Egejského moře) či vzdálenou řeckou pevninu. Často podél nich roste vegetace chránící před žhavým letním sluncem.

Pláž Metalia na ostrově Thassos

Nejkrásnější pláže Thassosu

Aliki

Dvojice pláží Aliki Beach leží na jihovýchodním břehu asi 11 kilometrů od nevelkého letoviska Kinira. Hlavní písečná pláž Aliki („Velká“) na úzké šíji spojující pevninu s poloostrovem stejného jména přitahuje rodiny s dětmi a zásluhou kamínkového dna i milovníky šnorchlování. Druhá pláž („Malá“ či „Východní“) je oblázková a výrazně klidnější. Poblíž se rozkládá význačná archeologická zóna.

Giola

Jedinečný přírodní bazén Giola, ve kterém můžete plavat nebo ho obejít celý dokola, se ukrývá na jižním pobřeží mezi obcí Astris a klášterem Archangelos Michael. Jeho rozměry nejsou nijak ohromující (průměr asi 15 metrů), ale průzračná voda, kruhový tvar a romantika okolních skal mu dodávají mimořádné kouzlo. O zásobování vodou se stará mořský příboj – při silnějších vlnách cáká rovnou do laguny.

Pláž Aliki na jihu Thassosu

Golden

Jednou z největších a nejpopulárnějších pláží Thassosu je rušná a pestrobarevná Golden Beach mezi letovisky Chrysi Ammoudia a Skala Potamias. Obklopuje ji dramatická, hornatá krajina v čele s nejvyšší ostrovní horou Ypsarion a za dobré viditelnosti je z ní vidět až na daleký ostrov Samothraki. V celé délce pláž oceněnou Modrou vlajkou lemují ubytovací a gastronomická zařízení, obchůdky a půjčovny sportovního vybavení.

La Scala

Typický příklad malé, roztomilé a výborně vybavené pláže představuje La Scala Beach v nenápadné zátočině na severu ostrova asi 3 kilometry od hlavního města Thassos/Limenas. Na miniaturní pláži (délka jen 120 metrů) lze využít širokého servisu v podobě lehátek, stínících přístřešků, restaurace, půjčovny sportovních potřeb a toalet. Na moři tady panuje čilý provoz umocněný přístavním betonovým molem.

Pláž Golden na východě Thassosu

Metalia

Název pláže Metalia Beach odkazuje na zpracování kovů s tradicí mnoha staletí. Na délku měří 200 metrů, v nejširším místě má sotva 30 metrů a táhne se na jihovýchodním pobřeží ostrova na dosah rekreačních středisek Limenarie a Potos. Přitažlivost pláže zvyšuje umělecká galerie pod širým nebem s exponáty jako labyrint či zvěrokruh, která vznikla v jejím okolí.

Pachis

Mezi méně známé, o to klidnější a půvabnější pláže na Thassosu se řadí i Pachis Beach u turistického centra Skala Rachoni. Pyšní se čistou vodou a stínem z porostů borovic. Dosahuje délky asi 400 metrů a šířky maximálně 25 metrů. Pokrývá ji jemný písek a pozvolný vstup do vody nadchne především rodiny a jejich ratolesti. Vybavení zahrnuje slunečníky s lehátky, sprchu a převlékárnu, nechybí taverna ani bar.

Pláž Pachis na západě Thassosu

Paradise

Za jednu z nejoblíbenějších a nejhezčích pláží na Thassosu se považuje Paradise Beach, vyhlášená svou exotickou krásou a pahorky s bujnou vegetací v okolí. Nachází se na východním pobřeží mezi letovisky Kinira a Giannis Loukas, do rekreačního střediska Skala Potamias to je asi 11 kilometrů. Zvolna se noří do smaragdové vody a úžasnou atmosféru dotváří homole ostrova Kinira, která z Thráckého moře vykukuje severovýchodně.