Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Skala Potamias, dovolená plnící vaše přání

Rušné rekreační středisko Skala Pomatias (Skala Potamia, Chrisi Akti, Chryse Akte) se spokojeně odráží na hladině Thráckého moře v jižní části výrazného, bezejmenného zálivu na východě Thassosu. Asi 3 kilometry vzdálený severní konec zálivu zabírá letovisko Chrysi Ammoudia a hlavní silnice vede do administrativní metropole Thassos/Limenas. Z pobřeží se za jasné viditelnosti otevírají krásné výhledy až na daleký ostrov Samothraki, opačným směrem se tyčí nejvyšší ostrovní vrchol Ypsarion.

Zlaté pláže ve Skala Potamias vás potěší

Turistická zóna Skala Potamias vznikla ve 20. století na mořském pobřeží zhruba 3 kilometry daleko od vnitrozemské obce Potamia. Mezi nimi se nacházejí domy a farmy usedlíků s políčky, sady a olivovými háji, které propojují úzké silničky. V prostoru u pláží vyrostla četná ubytovací zařízení a stvořila živé prázdninové středisko pro všechny milovníky tradiční řecké atmosféry a bohaté zábavy.

V prostoru mezi Skala Potamias a Chrysi Ammoudia se táhne slavná pláž Golden Beach (Avlakia, Chrisi či Skala Panagia) se světlým pískem a nádhernými výhledy na moře. Za své výtečné vybavení, dostupnost pro všechny věkové skupiny a čisté, udržované prostředí si vysloužila prestižní ocenění Modrou vlajku. Dosahuje délky necelých 3 kilometrů a ve Skala Potamias ji zakončuje 50 metrů široký úsek s molem jachetní mariny. Na mnoha místech, především u větších hotelů, si lze pronajmout slunečník s lehátkem.

Další rekreační střediska poblíž Skala Potamias

Aktivní dovolená ve Skala Potamias a okolí

O to, aby žádný turista ve Skala Potamias netrpěl nedostatkem, se starají početné obchůdky a minimarkety, restaurace a taverny, kavárny a bary, nechybí ani bankomaty či čerpací stanice. Při toulkách okolní zelenou krajinou si můžete prohlédnout regionální muzeum Polygnotou Vagi v Potamias a Dračí jeskyni (Drakotrypa) nebo muzeum olivového oleje v obci Panagia. Ostrov Thassos navíc láká k poznání dalších zajímavostí jako:

Zpět na přehled informací o Thassosu a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace