Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Skala Rachoni, dovolená mezi pláží a sluncem

Oblíbené rekreační středisko Skala Rachoni (Skala Rachoniou) se rozrůstá na severozápadní straně Thassosu v pásu letovisek zahrnujících na severu Pachis a na jihu Skala Prinos, Skala Sotiros a Skala Kallirachis. Ve vnitrozemí se zvedají nevysoké, bezejmenné pahorky, od řecké pevniny ho dělí necelých 10 kilometrů Thrácké moře. Stejně daleko to je po silnici do administrativního uzlu Limenasu.

Přehlídka pláží kolem Skala Rachoni

Skala Rachoni leží v idylické přímořské krajině obklopené lesíky, olivovými sady a jinou zelení a lemované krásnou pláží s nádhernými výhledy na blankytnou mořskou hladinu. Jedná se o klidné turistické centrum se základní infrastrukturou vyhledávané hlavně rodinami s dětmi a milovníky pohodové dovolené s možností různých aktivit. Původní obec Rachoni se ukrývá asi 4 kilometry od pobřeží vedle další vesničky Agios Georgios.

Jaká by to byla dovolená ve Skala Rachoni bez středomořského slunce, koupání a poležení na pláži? Na výběr máte hned z několika nádherných míst v čele se Skala Rachoni Beach u přístavního mola uprostřed letoviska. Využít můžete i jiné pěkné pláže jako Arriba, Blue Lake a Paralia Rachoniou rozložené jihozápadním směrem. Všechny charakterizuje udržovaný písečný povrch s občasnými kamínky, šířka do 20 metrů a rovnoměrné klesání do vody. Jednodenní výlet si můžete udělat na vyhlášenou Pachis Beach.

Další rekreační střediska poblíž Skala Rachoni

Aktivity Skala Rachoni

O komfort rekreantů ve Skala Rachoni se stará několik taveren a restaurací, lékárna, čerpací stanice, dětské hřiště a minimarket. Síť pěšin a silniček láká k procházkám, lze se dostat i do sousedního Skala Prinos, odkud vyplouvají pravidelné linky do pevninské Kavaly (nedaleko mezinárodního letiště). Nadšence do historie zaujmou památky v Limenasu (autobusem), z ostatních zajímavostí ostrova si nenechte uniknout:

Zpět na přehled informací o Thassosu a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace